Nový Fiat 500L

Nový Fiat 500L


Toto jsou první fotky nového Fiatu 500L, který si odbude premiéru příští měsíc na Ženevském autosalonu.

Písmeno L označuje prodlouženou verzi nového Fiatu 500, která je výrazně větší oproti původnímu modelu. Je 414 centimetrů dlouhý, 178 centimetrů široký a 166 centimetrů vysoký, což hravě zastíní Top Gearem milovaného Fiata pandu, stejně tak jako Fiata Punto Evo. Berme ho jako mutanta současné pětistovky.

Fiat říká, že 500L nabízí prostor pro cestující jako v MPV s pocitem malého SUV a je postaven na konceptu kabina vpřed, který jsme poprvé viděli u modelu Multipla.

V Evropě se začne prodávat na konci roku 2012. Výběr motorizace bude mezi skvělým benzínovým dvouválcovým Twin air o obsahu 1.4 litru a dieselovým motorem 1.3 Multijet II. Pokud se zajímáte o tyto věci, 500L se bude vyrábět v továrně Fiat, ve městě Kragujevac v Srbsku.

Více informací vám přineseme, jakmile obětavě vyčistíme podlahu Ženevského autosalonu od brambůrků a čaje. Prozatím si tedy musíte vystačit jen s myšlenkami o tomto zmutovaném Fiatu 500. Je to přírodní růst trvající italské ikony, nebo malé MPV, bez kterého by se svět obešel?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner