Nové BMW Zagato

Nové BMW Zagato

BMW Zagato Coupe

Nové BMW bylo odhaleno na velmi exkluzivní a noblesní soutěži „Concorso d'Eleganza Villa d'Este“, která se konala na březích jezera Como, které jsou domovem lidí s nejvybranějším estetickým cítěním. George Clooney tam bydlí, ale to jen tak pro představu.

Každopádně, tohle nové BMW vzkřísilo prvopočátky závoďáku pro turisty ze starého a přestavěného Mnichovana díky svým italským konexím – na míru šité BMW 328 kupé, představující Italskou karosářskou práci, bylo vyrobeno pro závodní auta konce 30. let a závod Mille Miglia. Zatímco BMW přišlo za zakladatelem ISO Renzo Rivoltou, aby pomohlo s hezoučkou maličkou Isettou. Italské ruce byly rovněž viditelné na BMW 3200 CS Bertone a samozřejmě na kultovním BMW M1.

Takže, nové Zagato kupé udržuje planoucí oheň svým zcela ručně vyráběným tělem, kde Zagatovi inženýři ručně vymodelovali linie z hliníkového plechu a vytvarovali je kousek po kousku. Zdá se, že základem auta byl koncept V-max, pro běžné silnice homologované aerodynamicky vyladěné auto připravené k jízdě.

Pochopitelně, převzetím základu ze Z4 (i když to BMW nikdy nezmínilo), získalo klasickou BMW tvář a obrysy kapoty protažené do typicky Zagatovské střechy tvaru dvou bublin a zpátky do známého vertikálně říznutého zadku, který společnost proslavil. Bylo nám řečeno, že bylo postaveno z jediné formy, včetně zadního nárazníku, který dále plynule přechází v obří difuzor.

Celá věc sedí na 19 palcových kolech – s „náznakem vrtule“, která přikyvují dědictví obou společností – lehké slitinové kostrukce. Jsou dokončeny v matné barvě, doplněné exkluzivním nátěrem Rosso Vivace. Vevnitř je tmavě šedá kůže, červené dekorativní stehy, na sedadlech vyšitá loga „Z“  a dokonce dvě úložné kabely – jeden pro zavazadlo a druhý pro váš klobouk. Pěkné.

Pokud jde o výkon motoru, je ticho po pěšině, ale ten v konečném důsledku stejně hraje druhé housle vzhledem k ohromující karosérii. Pojďme si tipnout  něco s obsahem 3.0 litru s písty uspořádanými v řadě. Hodně koní. Hodně točivého momentu. Příjemný zvuk. Pravděpodobně.

Pod článkem nám dejte vědět, co si myslíte o Kamm-tail konceptu (design karoserie s náhle useknutou zádí).

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner