Nová Škoda Mini

Nová Škoda Mini


Škoda se spíše doposud věnovala prostornějším verzím automobilů, jako je třeba model Superb, nebo SUV Yeti, ale teď se chystají pustit do vod, z kterých již dávno vystoupili. Chystá se totiž miniaturní, jen 3,45m dlouhé autíčko, které se automaticky zařadí do sorty nejmenších aut na světě.

Podle prozatímních informací, se má nová Škoda Mini, začít vyrábět již letos na podzim a to v Bratislavě. Má být menší než Fábie a podle toho se má odvíjet i cena. Méně místa = menší cena. Všichni známe tuto míru. První stanovená cena se má pohybovat kolem 180 tisíc. Bude stát ale za to?

Autíčko bylo zrozeno ze studie Volkswagenu. V září 2007 se na IAA ve Frankfurtu představil třídveřový UP! s motorem boxer uloženým vzadu a poháněnou zadní nápravou. Zanedlouho se v Tokiu představil pětidveřový UP! a aby toho nebylo málo, v Los Angeles se ještě toho roku představila elektrická verze stejného vozu, tedy Space UP! blue.

Jako první bude z linek vyjíždět hatchback s třídveřovou karosérií a v průběhu příštího roku se nám představí jeho pětidvéřová verze. Sama automobilka interně označuje auto jako „New Small Family“ tedy nová malá rodinka.

Rodinné zaměření ale nečekejte. Půjde spíše o auto do města a bude primárně vybavené tříválcovými motory. Nový model se má stát hlavní novinkou Škody v roce 2011. Světovou premiéru si zřejmě automobilka odbyde na podzimním autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Jaké bude mít motory v nabídce, o kolik se zmenší prostor oproti Fábii a bude mít vůbec zbylé místo pro kufr? Všechny informace můžete najít v článku na stránce auto.cz

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner