Nová generace tlumičů NitroCharger Sport

Nová generace tlumičů NitroCharger Sport


Firma OME je přední světový výrobce tlumičů, jenž se velmi zaměřuje na tlumiče pro extrémní podmínky. A právě v roce 2006 začal vývoj nové generace tlumičů, jenž dostaly název NitroCharger Sport, jež měly za cíl posunout životnosti tlumičů, jedinečného nastavení tlumičů pro různorodé podmínky a samozřejmě zdokonalit jízdní vlastnosti podvozku.
Pojďme si tedy blíže představit, čím jsou tlumiče NitroCharger Sport tak výjimečné.
Nejprve bylo dosaženo výrazného pokroku u všech hlavních komponent tlumiče, které jsou uloženy v dvouvrstvém plášti. Navíc ale OME přišla s novou technologií ventilů, jenž nabízí téměř neomezené možnosti regulování nastavení tlumičů.

Každý tlumič totiž obsahuje hned šestadvacet regulačních disků, přičemž lze upravit tloušťku a průměr každého z nich, čímž lze dosáhnout nejrůznějších nastavení jízdních vlastností. První testy těchto tlumičů na vozech Toyota Land Cruiser. První výsledky ukázaly výborné výsledky v terénu, ovšem na cestách se objevily drobné nedostatky. I proto se rozhodli tlumiče přepracovat pomocí výměny jednotlivých disků. I pomocí simulace bylo nakonec dosaženo výsledku, který se zamlouval všem.

Tlumiče NitroCharger Sport od firmy OME si můžete zakoupit v Offroad obchodě.

Tlumič NitroCharger Sport vděčí těmto výsledkům především koncepci šestadvaceti disků
rozdělených do tří samostatně laditelných skupin. První skupina obsahuje šest regulačních disků a je umístěna u základny tlakové trubky uvnitř tlumiče. Výhodou je vypouštěcí disk doplněný o pět tenčích disků, což zajistí hladkou jízdu na nekvalitních silnicích.

Druhá skupina disků obsahuje již deset disků, což je novinka oproti předchozí generaci. Cílem je především jemné doladění vlastnosti tlumičů pro jednotlivá vozidla. Poslední skupina deseti disků různých tloušťek a průměrů omezují množství oleje, jenž se může dostat kolem jejich skupiny, a tím ovlivňují jízdní vlastnosti vozidla.

To vše umožnilo docílit opravdu výborných výsledků tlumičů, takže bylo už jen třeba podrobit je náročnému testování.

Končené testování dopadlo na výbornou. Probíhalo za městem Broken Hill v těch nejtěžších terénních podmínkách. I pomocí složitého systému Motec, který zpracovával veškerá data o práci tlumičů během testování, byly zjištěny skvělé výsledky. Ty totiž ukázaly, že i přes extrémně vysoké provozní teploty dokázal tlumič NitroCharger Sport zajistit maximální výkyv kol, který umožnil zdolat i ty nejhorší nástrahy terénu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner