nová BMW M5 v edici Competition má téměř 600 koní

nová BMW M5 v edici Competition má téměř 600 koní

Speciální narozeninová edice M5 oficiálně nastavuje laťku zase o kus výše. Jejda!

Nejnovější speciální edice BMW je tady! V ceníku ji budete hledat pod názvem M5 Competition edition. Pod kapotou ji hřímá 592 koní.  Jsme si téměř jisti, že načasování těsně před příchodem nového E63 od AMG není náhoda.

Kouzelníci z M divize M vědí, že v řeči BMW Competition znamená mírné zvýšení výkonu, tužší odpružení , pikantnější kola a hlavně vyšší cenu než u standardního BMW  M5. Nutno podotknout, že v poslední době jsme zkoušeli také M3 Competition a líbilo se nám mnohem více, než poněkud vzpurné M3.

BMW M5 v edici Competition je ve skutečnosti velmi podobný vůz jako M5 "30 Jahre". Rozdíly najdou jen opravdu velcí fanoušci divize M. V této edici bylo vyrobeno jen 300 vozů a všechny v matné šedé. Není potřeba dodávat, že edice oslavuje tři dekády této skvělé řady!

BMW M5 30 Jahre bylo vyprodáno okamžitě

Výše zmiňovaná speciální edice 30 Jahre byla vyprodaná okamžitě, což je možné čekat také od edice Competition. Máme tady stejné keramické brzy, stejný výkon, stejnou tuhost podvozku a kontrolu stability. BMW ale říká, že udělalo spoustu pro slazení sportovních vlastností vozu. Zajímá nás ale, co to přesně znamená? 🙂

A jaká bude její cena?

BMW na edici M5 Competition  nalepilo cenovku 129.500 Euro. Takže si připravte peněženky, jestli chcete mít jeden ze 200 kusů které se vyrobí. 100 bude bílých a 100 černých. Otázka je, jestli si zamluvit BMW nyní, nebo počkat na porovnání s novou E63.

bmw_m5bmwm5

bmw_m5_sedačky bmw_m5_kokpit3 bmw_m5_kokpit2 bmw_m5_kokpit

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner