Nemáš práci? Staň se profesionálním řidičem!

Nemáš práci? Staň se profesionálním řidičem!

Nedaří se vám sehnat práci a nevadí vám, že pracovní dobu strávíte za volantem? Pak je s podivem, že jste se ještě nepřihlásili do některé z mnoha firem, které hledají profesionální řidiče. Poptávka po lidech, kterým nedělá problém řízení velkých vozidel, je ohromná a aktuálně čítá kolem deseti tisíc pracovních míst.

Školení řidičů ročně absolvuje méně lidí než v minulosti a řada z nich se navíc tomuto oboru nevěnuje. Ve výsledku tak počet řidičů z povolání klesá a nedaří se vychovávat novou generaci. Podle personalistů je největší problém ve špatném poměru platového ohodnocení a zodpovědnosti. Jinými slovy jde o to, že plat neodpovídá náročnosti. Zaměstnavatelé se však v poslední době snaží vyjít vstříc a nabízí zájemcům poměrně atraktivní podmínky.

tgear.cz_king-skoleni_cz_01

Situace je poněkud vyhrocená zejména v segmentu přepravy zboží. Výrobci a prodejci evidují nárůst zakázek, disponují moderními vozy, ale chybí jim zaměstnanci. Meziročně kde o desítky procent a nic nenasvědčuje tomu, že se čísla v dohledné době vrátí do normálu.

Jen pro představu – v roce 2014 klesl zájem o post řidiče z povolání o 31 procent a v roce 2015 pak o dalších 28 procent. Poptávka přitom výrazně narůstá. V roce 2013 od 56 procent, v roce 2014 o 89 procent a v roce 2015 pak o 62 procent.

Menší zájem o post řidiče z povolání potvrzují také odborníci z autoškoly KING, která zajišťuje školení řidičů online i prezenční formou. Účastníků kurzů oproti minulosti ubylo a klesá zájem i o řidičské průkazy pro skupiny C (nákladní automobily) a D (autobusy). Nejinak je tomu u školení ADR – ani do přepravy nebezpečného zboží se příliš mnoho lidí nehrne.

tgear.cz_king-skoleni_cz_02

Pokud vám nevyhovují platové podmínky u českých dopravců, absolvujte potřebné školení a najděte si práci v zahraničí. Německé a rakouské firmy nabízí vyšší ohodnocení a řidiče potřebují jako sůl.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner