Některé knihy Jeremyho Clarksona vám zkrátka nesmí doma chybět

Některé knihy Jeremyho Clarksona vám zkrátka nesmí doma chybět

Asi už víte, že Jeremy Clarkson není pouze moderátor, ale že má svůj novinový sloupek, do kterého napíše kde co. Je v něm ještě upřímnější a nekompromisnější než jak si ho pamatujete z Top Gearu. Pokud byste chtěli mít doma nějaký jeho počin, pak můžete, protože tyto sloupky vyšly v několika jeho knihách. Některé z nich byly přeloženy i do češtiny, avšak musíme říct, že jeho humor se tak nějak v překladu ztrácí. Pokud vám angličtina není cizí a chtěli byste si něco z jeho počinu přečíst, pak vám radíme objednat si britské originály po Amazonu. A tady je výčet některých z nich.

World According to Clarkson

Tohle je celá série sloupků ze Sunday Times a vyšlo jich už několik. Možná dokonce i deset knih. Od sebe je hravě rozeznáte, protože se liší obálkou, na které je vždy kromě Clarksona i jiné zvíře. Jedná se o velmi zábavné čtení, které by mělo být o motorismu, ale jak znáte Clarksona i on občas zabloudí úplně jinam.

Don´t Stop Me Now

V těchto sebraných spisech se dozvíte něco o politice, popkultuře, německých vojvůdcích i dalších věcí. Má se jednat o testy aut. Jeremy ovšem vždy sloupek odstartuje nějakou „hlubší“ myšlenkou a na konci té myšlenky se dočtete i něco málo o popisu aut.

Top Gear Years

Nedávno vydaná kniha, která obsahuje Jeremyho sloupky, jež se objevily v tištěném Top Gearu. Dočtete se v ní o konkrétnějších tématech týkající se jak jinak než motorismu.

I KnowYou Got Soul

Kniha „Vím, že máš duši“ osvětluje původ mnoha staveb a přibližovadel. Jeremy je milovník veškerých inženýrských věcí, i všeho co má šroubky a kolečka. Opravdu zajímavé čtení.

Motorworld

Pokud si myslíte, že Jeremy urazil v Top Gearu všechny národy, pak jste určitě neviděli jeden z jeho dřívějších pořadů s názvem „Jeremy Clarkson na návštěvě u sousedů“. Právě zde si rýpnul do ostatních kultur, a také do aut, které v různých státech vznikly. Na motivy tohoto pořadu vznikla výše zmiňovaná kniha, ve které Clarkson rozebírá povahu jednotlivých národů. Češi unikli, to vám ale nezabrání se zasmát všem ostatním.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner