Několik důvodů proč asi nový Top Gear nebude žádná pecka

Několik důvodů proč asi nový Top Gear nebude žádná pecka

Kolem nového Top Gearu se objevují samé „katastrofické“ scénáře, a proto jsme pro vás sepsali několik důvodů, proč bude možná lepší nový Top Gear s Chrisem Evansem ani nezapínat a počkat si na show od Jeremyho Clarksona, Jamese Maye a Richarda Hammonda.

Chris jako hlavní hvězda

Jistě jste poznali, že Chris Evans není žádný Kapitán Amerika, ale britský rozhlasový moderátor s brýlemi, který současně rád sbírá auta. Možná jste o něm do první chvíle, než se začaly roztáčet kolečka nového Top Gearu, neslyšeli, ale nemusíte se obávat, že byste byli nějak out. Za hranicemi Velké Británie ho totiž nezná nikdo. S Jeremym to nebylo jiné, ale pro BBC to samozřejmě znamená start úplně od začátku. Evans je v Anglii znám hlavně jako vášnivý sběratel aut, avšak ne jako mistr volantu či řízení, takže bude muset udělat dobré oko i na domácí publikum. Podle nás to potrvá několik sezón, protože první skvělý dojem se nepodařil udělat ani Clarksonovi a jeho společníkům. Za první sérii to fakt nebude.

Nejistí moderátoři

O ostatních moderátorech se pěkně dlouho spekulovalo. Nakonec BBC vsadilo na Sabine Schmits, královnu Nürburgringua mistryni rychlé jízdy a jízdy bokem. K této dvojce se přidá online hvězda YouTube Chris Harris. Podle nás nejde úplně o špatnou volbu, ale tyto jména řeknou něco spíše mladší generaci. Další otázkou je, jak to Chrisu Evansovi bude klapat po boku druhého Chrise. O Sabine strach nemáme, ta už Evanse hezky provezla.

Práce kvapná, málo platná

BBC chce za několik týdnů natočit deset epizod, a to tak aby byla show připravena odstartovat v květu. My osobně si myslíme, že i rychlá práce takřka na poslední chvíli je dalším důvodem, že to nebude stát za to. BBC rovněž slibuje velké změny, ale nikdo vlastně neví, o co půjde.

Málo zkušeností

Původní tým Top Gearu skoro celý odešel za Clarksonem a BBC se tam musí snažit vymýšlet věci i s lidmi, kteří nemají s tímto žánrem nic společného a hlavně jim chybí zkušenosti. Všechny nápady tak ve většině případů musela zajistit redakce tištěného Top Gearu, což jsou proficí, kteří o autech vědí fakt hodně. Avšak i tady se bohužel ukazuje, že je vše děláno narychlo. Pryč odešli i původní kameramani a střihači, takže se asi budeme muset rozloučit i se super vizuálem. Právě on však přilákal k obrazovkám i spoustu lidí, které vlastně auta do té doby nezajímala.

Nová show se starým názvem

Celý tým si uvědomuje, že Top Gear je miliardová značka, a že spousty lidí se na to bude dívat jenom pro ten název. I proto nechce BBC pořad přejmenovat, i když by asi byli všichni raději. Je jasné, že mnoho lidí po několika dílech, nebo první sérii odpadne, avšak celý Top Gear by musel být hodně špatný, aby se ho podařilo pohřbít. Tento název tady bude zcela jistě i po Chrisovi Evansovi a jeho společnících.

Velká konkurence

Co si budeme povídat, BBC to nijak snadné mít nebude. Starý Top Gear byl taková pecka, protože tady nic podobného nebylo. Dnes je mnoho podobných show na YouTube a samozřejmě je tady Amazon, který ulovil Clarksona a v podstatě celý tým. Právě od nich se očekává skutečné pokračování nového Top Gearu, i když pod novým názvem. My osobně si myslíme, že BBC tenhle boj vyhrát ani nemůže.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner