Několik dobrých důvodů, proč používat v autě kameru

Několik dobrých důvodů, proč používat v autě kameru

Kamery v automobilech jsou v tuzemsku k vidění stále častěji. Počet řidičů, kteří volí jejich instalaci za okno svého vozu stoupá doslova každým dnem. Zkusíme shrnout několik důvodů, proč by jste si kameru do auta měli pořídit také.

  1. Velkým neduhem dnešní doby je vzrůstající agresivita a bezohlednost mnohých řidičů. Nerespektování pravidel silničního provozu je na denním pořádku a mnohdy se setkáváme s řidiči, kteří překračují maximální povolenou rychlost v daném úseku a divoce předjíždějí. S takzvaným vybržďováním jsme se v médiích setkali již několikrát. Pokud by jste jako řidič byli s kamerou součástí dopravní nehody zaviněné právě díky "vybržďování", díky kameře máte velkou šanci nestát se viníkem.
  2. Stává se, že účastníci nehody se nemohou dohodnout na míře zavinění. Záznamy z kamery tak mohou být jediným důkazním materiálem.
  3. Při jízdě ve městě se často můžete setkat s chodci, kteří přebíhají na červenou. Vyhnout se odpovědnosti je v případě takové nehody velmi obtížné. I zde může záznam z kamery velmi výrazně pomoci.
  4. Stala se nehody a viník od nehody ujel. Nemusí jít ani o nehodu závažnou. Typickým příkladem je strhnutí vozu z vozovky strachem před kolizí s předjíždějícím vozem. V případě vlastnictví kamery s vysokým rozlišením máte velkou šanci, že na záznamu bude viditelná SPZ vozidla, které vlastně nehodu zavinilo.
  5. Vaše kamera může v neposlední řadě pomoci i v případě, kdy nejste přímý účastník nehody.
Kamera do auta

Kamera do auta

Mějte na paměti, že nehoda se může stát komukoliv a vlastnictví kamery v autě vám může pomoci z nepříjemné šlamastiky.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner