Nejvýkonnější auta do půl milionu

Nejvýkonnější auta do půl milionu

Uvažujete o koupi nového auta a máte hranici nastavenou na půl milionu? Váš vůz pro vás není jen prostředek, který  vás dopraví z bodu A do bodu B , ala čekáte od něj také trochu zábavy a vzrušení ? Tak možná pro vás je určen dnešní článek.  Do hledáčku jsme si totiž vzali hned trojici vozů, které vám nezruinují peněženku a zaručeně si s nimi užijete zábavu. Na start se proti sobě postaví Volkswagen Polo s motorem 1,8 TSI, Seat Ibiza SC Cupra se stejným objemem a třídveřová Ford Fiesta s objemem 1,6.

Volkswagen Polo je mezi modely automobilky stejně důležitý jako Golf

První generace vozu se začala vyrábět již v roce 1975 a dnes  se chlubí miliony prodanými kusy. Jeho pozice navíc nyní stále nepolevuj.

Volkswagen Polo GTI

Volkswagen Polo GTI dsotal větší motor a manuální převodovku

Polo GTI dostalo nyní s faceliftem větší motor a také manuální převodovku. Stává se tak skvělým vozem dávkující nefalšovanou řidičskou zábavu. S benzínovým motorem o objemu 1,8 litru dostanete opravdové žihadlo. Musíte ale počítat s vyšší spotřebou.  Výrobce udává kombinovanou spotřebu 7,6 litru, počítejte spíše s hodnotami o něco výše.

Seat ibiza Cupra jezdí skvělé, ale chybí tam radost...

Malý hot hatch Seatu využívá stejný motor jako sesterské polo GTI, tedy přeplňovanou osmnáctistovku . Rozhodně zde ale rozdíly mezi oběma vozy nalezneme.  Ibiza dostala již v základním provedení adaptivní tlumiče a v pětidveřovém provedení ji na rozdíl od Pola GTI nedostanete.

Seat Ibiza Cupra

Seat Ibiza Cupra jezdí svižně, ale v jízdě je málo radosti

Konečný verdikt! Seat se sice hrdě hlásí ke sportovnímu odkazu, v případě Ibizy Cupra spíše získáte univerzální auto než ryzího divocha.

Nejsilnější Ford Fiesta 1,6 TI VCT

Pokud netrpělivě čekáte na nástupce Fiesty ST, můžete si čekání "zkrátit" verzí 1,6 TI-VCT. Model Fiesty s motorem o objemu 1,6 nabízí sice "pouhých" 120 koní, v praxi je však Fiesta opravdu příjemně svižná. Velkou slabinou vozu je absence šestého stupně převodovky. Na dálnici by jste tak mohli ušetřit něco na spotřebě.

Ford Fiesta 1.6

Ford Fiesta 1.6

Všechny výše uvedené vozy jsou skvělé, zvítězit může ale jen jeden.

Pokud bychom měli mezi testovanými vozy zvolit vítěze, bude to Volkswagen Polo. Jedná se o řidičsky velmi zajímavý vůz a těžko se u jeho páté generace hledají slabiny. Pokud by vás zajímal celkový žebříček vozů do půl milionu, najde jej na portále Autohled.cz.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner