Nejrychlejší dodávku na světě „vyrobil“ Mercedes. Pod kapotou má 510 koní!

Nejrychlejší dodávku na světě „vyrobil“ Mercedes. Pod kapotou má 510 koní!

Potrpíte si na silné automobily s výkonem řádově ve stovkách koňských sil? Pak vám jistě neuniklo, že se „ostré“ verze dočkal také populární užitkový vůz Mercedes Springer. Ten má rychlost již ve svém jméně a bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do přestavby. Nelehkého úkolu se ujali odborníci na slovo vzatí – technici z divizi AMG. Dodávku nadopovali tak, že by mohla z fleku závodit se sportovními vozy.

Mercedes-AMG Sprinter 63 S je nepřehlédnutelný. Exteriéru dominují agresivní čelní maska, povedená litá kola a zadní difuzor. To hlavní však najdete v motorovém prostoru – dodávku pohání čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec s úctyhodným výkonem 510 koní. Znáte snad jiný vůz dané kategorie, který by disponoval takovou silou? Díky tomuto agregátu může Sprinter vystřelit jako raketa. Tedy ne doslova, ale 5,3 sekundy z 0 na 100 km/h je slušná hodnota i pro sporťáky. Klasické užitkové vozy si mohou o takovém zrychlení nechat jen zdát.

Dalšími typickými znaky ultrarychlé dodávky jsou čtveřice koncovek výfuku, stylové dvoubarevné lakování a snížený podvozek. Shrnuto a podtrženo, jde o velmi povedenou úpravu, která by mohla mít u cílové skupiny úspěch.

A teď to podstatné. Jakou má Mercedes-AMG Sprinter 63 S cenovku? Vyplatí se vám počkat, až se za pár let zařadí mezi ojetiny?

Pokud jste se pro rychlou dodávku nadchli, musíme vás zklamat. Automobilka upraveného Sprintera do výrobního programu nikdy nezařadila. Model vznikl při příležitosti 1. apríla, takže jde pravděpodobně o velmi povedený žert. V opačném případě by se jistě našlo dostatek zájemců, kteří by si dodávku pořídili. Otázkou je, nakolik by kombinace nízkého podvozku a nízkoprofilových pneumatik v reálném provozu obstála.

Potřebujete-li novou dodávku, nezbude vám, než se zaměřit na prodej užitkových vozů „klasického“ ražení. A o rychlém Sprinteru si nechte jen zdát. Alespoň prozatím...

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner