Naplánujte si dovolenou podle vlastní fantazie

Naplánujte si dovolenou podle vlastní fantazie

Každý z nás si již jistě někdy položil otázku, jak si dovolenou více užít a nebýt omezován zažitými pravidly cestování. Láká vás cestovat a poznávat cizí kraje, ale zajídá se vám hromadná turistika organizovaná cestovními kancelářemi? Možná právě vám bude určen dnešní článek. Karavany a obytné vozy jsou dnes velmi populární a pohodlnou variantou cestování. Zkusíme si něco povědět o jejich výhodách, možnostech a pravidlech. Na závěr doporučíme firmu, která je na prodej a pronájem karavanů specialista.

Proč je cestování karavanem tolik populární?

Cestování karavanem přináší mnoho výhod. Netřeba jistě zmiňovat, že dnešní moderní karavany jsou vybaveny královsky a cestování s nimi je opravdu nadmíru pohodlné. S karavanem si také můžete vzít na dovolenou mnohem více soukromých zavadel, na které jste z domova zvyklí.

Pokud si chcete váš výlet opravu užít, nechcete se stresovat nutností být v určitých destinacích na čas a stanovenou dobu, opět oceníte karavan. Možnost vychutnat si zastavení v nenadále nalezeném místě, přenocovat u jezera či historické památky dle libosti je prostě k nezaplacení.

Půjčili jsme si karavan, na co máme dát pozor?

Půjčili jste si již karavan a je to vaše první cesta. Doporučíme vám několik pravidel, na které je nutné si dát pozor aby jste si byl první zážitek s karavanem pozitivní.

  • Karavan si před cestou řádně zkontrolujte, zaměřte se hlavně na správné nahuštění pneumatik, stav provozních kapalin a obsah povinné výbavy.
  • Nastudujte si dopravní předpisy země, nebo zemí kam míříte. Mohou zde být rozdíly v legislativě proti Čr. Vždy je také dobré mít sebou dobrou navigaci, ale také klasické cestovní mapy. Nespoléhejte ve všem na elektroniku.
  •  Pokud již vyrazíte na cestu, mějte na paměti že vozidlo s karavanem má jiné cestovní charakteristiky. Pozor na úzké uličky, pozor na mosty s nízkou podjezdnou výškou.
  • Pokud jste již dorazili na místo určení, nezapomeňte při opuštění karavan řádně uzamknout.
  • Před vrácením karavanů do půjčovny karavanů uveďte vše do původního stavu.

Kde si tedy karavan půjčit?

Půjčovnu karavanů bydliky.cz můžeme určitě doporučit. Karavany jsou zde pravidelně servisovány, havarijní pojistka je standardem a karavan je vždy čistý. K zapůjčení dostanete také zdarma BOARD ATLAS, kde je více než  4000 míst, kde můžete přenocovat  a doplnit vodu či vyprázdnit nádrže. Vaší cestě na dovolenou tak už nebude nic bránit.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner