Nadrozměrná přeprava vyžaduje dokonalou logistiku

Nadrozměrná přeprava vyžaduje dokonalou logistiku

Přeprava těžkých nákladů po komunikacích  je pro nás laiky bezesporu fascinující podívaná. Málokdo si však uvědomuje, že celý úspěch těchto transportů je dán především bezchybnou organizací a logistikou. Někteří dopravci uvádějí, že zvládnou přepravit až 800 tun. Tato hodnota je však více než cokoliv jiného teoretická. Váha nejtěžších přepravovaných materiálů se pohybuje zpravidla do 300 tun. Hmotnost nákladu limitují především přepravní trasy, zejména nosnost mostních konstrukcí.

Hladký průběh přepravy zajistí především dobré plánování

Při přepravě těžkých zásilek vedou trasy většinou po silnicích nižších tříd. Jelikož je celá souprava vždy delší, širší a vyšší než běžná nákladní doprava, jsou dálnice nevyhovující.  Největší překážky jsou většinou podjezdné výšky, ale problémem jsou také například mýtné brány, vedení, kruhové objezdy, nízká nosnost mostů atd. 

Přeprava těžkých nákladů

Přeprava těžkých nákladů

Profesionální firmy zajišťující nadrozměrnou dopravu tak mají většinou vlastní plánovací oddělení, které má na starosti připravit hladký průběh celého transportu. Celou trasu je potřeba důkladně zmapovat, případné překážky odstranit a následně vše uvést do původního stavu. Často je pak nutné projekt koordinovat s policií, Ministerstvem dopravy, ŘSD, mostaři atd.

Transport těžkého nákladu musí proběhnout v předem dohodnutých termínech

Většina přepravovaných zásilek musí být v cílovém místě v domluvených termínech. Jakékoliv zdržení je nepřípustné a ve výsledku pro všechny strany "drahé".  Vše tedy musí klapnout na minuty přesně. Není žádným překvapením, že plánování transportu je mnohdy záležitost týdnů usilovné práce.

Nadrozměrná přeprava

Nadrozměrná přeprava

Easy Logistics - jednoduše snadná logistika

Z výše uvedeného je patrné, že pro hladký průběh transportu je potřeba zvolit logistického partnera se zkušenostmi a doložitelnými referencemi.  Společnost Easy Logistics se svou dnes již dvanáctiletou historií je ideální volbou.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner