Na výlet už jen se střešním boxem a nosičem na kolo

Na výlet už jen se střešním boxem a nosičem na kolo

Někteří lidé volí jako dopravní prostředek na dovolenou letadlo, jiní zase auto. Rodiny s dětmi znají určitě situaci, když zavazadlový prostor v autě nestačí. Jak to pak řešit?

Střešní box

Pokud se rozhodnete jít na lyžovačku, letní dovolenou nebo na velkou rodinnou dovolenou, nemusíte být limitován pouze prostorem auta. Na trhu najdeme nespočetně širokou nabídku střešních boxů. Před samostatnou koupí je ale třeba zvážit tyto dva důležité aspekty.

  1. Tvar a velikost

Co chcete převážet ve střešním boxu? Je to první a zásadní otázka. Je třeba si uvědomit zásadní věc. Čím je větší střešní box, tím je větší odpor vzduchu a s tím souvisí i spotřeba a hlučnost v kabině. Dále přibývají také změny v jízdních vlastnostech, a to zejména při brzdění a jízdě v zatáčkách. Další důležitý parametr kromě velikosti je objem v litrech. Střešní box nesmí přesahovat přední ani zadní část vozu a také nesmí blokovat přístup do zavazadlového prostoru.

  1. Užitečná hmotnost

Při balení se mnohdy zapomíná na tento faktor. Některá auta dokážou mírné překročení hmotnosti zvládnout, jiné bohužel ne. Při extrémním přetížení může dojít až k destrukci podvozkových prvků. Dále se zhoršují jízdní vlastnosti. Na tento faktor je určitě důležité si dát pozor.

Širokou nabídku střešních boxů najdete v internetovém obchodě Filsonstore.cz. Najdete zde zimní boxy na lyže, letní boxy a různé příslušenství k boxům. Vybrat si budete mít určitě z čeho.

Nosiče kol

Pokud si chcete užít letní dovolenou, určitě se neobejdete bez nosičů na kolo. Internetový obchod Filsonstore nabízí nespočet množství nosičů na kolo. S přicházejícím jarním obdobím začínáme navštěvovat chalupy a blíží se doba dovolených. Určitě jste již mnohokrát uvažovali, že byste si rádi s sebou vzali svá kola. Existuje několik možností přepravy. Nejvýhodnější způsob je nosič jízdních kol. Z hlediska jednoduchosti jsou nosiče kol bezproblémové. Před koupí je důležité si uvědomit pár zásadních věcí:

Jaké typy kol chceme na nosiči přepravovat?

O jaké typy kol jde – klasická nebo elektro?

Průměr rámu na kole?

Značka Thule

Značka Thule patří mezi celosvětovou jedničku v možnostech řešení přepravy. Nabízí bezpečnou, snadnou, a hlavně stylovou jízdu. Rodinná značka Thule pochází ze Švédska.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner