Na co si dát pozor při výběru povinného ručení II

Na co si dát pozor při výběru povinného ručení II

V minulém článku jsme řidičům radili, co přesně by měli sledovat při výběru svého povinného ručení, proč není nejlevnější pojistka dobrá volba a proč je výhodnější sjednat si havarijní pojištění samostatně. Dnešní článek naopak poukáže na méně známé "výjimky", které vás mohou při neznalosti zaskočit. Rozhodně tedy platí, že nejlevnější pojištění auta nemusí být tím nejlepším.

Můžu platit za nehodu místo pojišťovny já?

Bohužel i tato situace může nastat. I v případě, že máte sjednáno zákonné povinné ručení a řádně jej platíte, může nastat případ, ve kterém budete platit místo pojišťovny.

Povinné ručení by vás mělo ochránit před škodami, které způsobíte provozem vozidla. Jedná se o škody na zdraví, majetku, ale také případně na ušlém zisku. Při výpočtu ceny pojištění pojišťovny sledují nejen parametry vozidla, ale také přihlíží k pojistníkovi. Sleduje se věk a trvalé bydliště. Například Direct Pojišťovna při podpisu smlouvy vyžaduje, abyste nahlásili nejméně zkušenou osobu, která bude vozidlo řídit. Pokud pak dojde k nehodě a řidič vozidla nebude souhlasit s údaji nahlášenými ve smlouvě, může po vás pojišťovna vymáhat škodu a zaplatíte také rozdíl mezi pojistným.

Kvalitní povinné ručení vás ochrání

Kvalitní povinné ručení vás ochrání

Nehoda bez  platného řidičského průkazu

Výše uvedený případ není zdaleka jediným, ve kterém může pojišťovna vymáhat škodu na vás. Nemilého překvapení se dočkáte i v případě, že jste nehodu zavinil pod vlivem alkoholu nebo drog. Dávejte si pozor také na léky. U některých medikamentů je při užívání zákaz řídit automobil. O případu, kdy nehodu způsobíte úmyslně, se zmiňovat jistě nemusíme.

Jak se nenechat zaskočit.

Před podpisem smlouvy si nezapomeňte pečlivě prostudovat podmínky. Pokud nerozumíte přesnému výkladu, na internetu naleznete spoustu zajímavých informací. Rozhodně se také vyplatí použít již několikrát zmiňované srovnávače povinného ručení. Webové stránky www.123ruceni.cz nabízí velmi rychlou možnost, jak porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a vybrat si tu pro vás nejvýhodnější a nejlevnější.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner