Motorkou to teprve začíná. Do čeho je třeba dál investovat?

Motorkou to teprve začíná. Do čeho je třeba dál investovat?

Každý majitel motorky ví, že motorka je jen ta počáteční investice. Mnoho lidí si sice chce koupit motorku, ale myslí si, že motorkou to končí. Jenže to teprve začíná. Motorka je teprve první a tou nejdražší investicí. Otázkou je, do čeho je třeba investovat dál?

Každý motorkář musí myslet na své bezpečí

Motorky jsou symbol adrenalinu a nebezpečí. Většinou si tento dopravní prostředek kupují ti, kterým chybí koníček a které už nebaví jezdit v autě. Je třeba mít na mysli, že motorka je mnohem nebezpečnější než auto. Je třeba myslet na své bezpečí.

Abyste byli při případném pádu co nejvíce ochráněni, kupte si vhodné chrániče. Chráničů na motorku je mnoho, k těm nejdůležitějším se řadí přilba a taky chránič páteře. Je možné si zakoupit chrániče ramen, loktů či ledvinový pás.

motorbike

Kupte si vhodné oblečení

Investovat se musí i do oblečení. Moto oblečení lze zakoupit buď v podobě kombinézy, nebo v podobě bundy a kalhot. Je jen na vás, jestli dáte přednost kůži nebo textilu. Textil je sice levnější a pohodlnější, ale není tak kvalitní jako kůže. Kůže je zase kvalitní a její životnost je mnohem delší, ovšem je dražší a méně pohodlná.

Lze si taky zakoupit nepromokavé oblečení na motorku, které vás ochrání před deštěm či před jinou nepřízní počasí. Nepromokavé oblečení ocení hlavně ti, kteří jezdí delší tratě.

O motorku je třeba pečovat

Samozřejmě musíte investovat i do laků, čističů a leštičů. Díky nim bude motorka vypadat vždy jako nová. Nezapomínejte ani na plachtu na motorku, jež ochrání motorku jak před nepřízní počasí, tak před prachem v garáži v době zimního spánku.

Veškeré vybavení na motorku (a nejen to) nabízí autorizovaný prodejce značky Yamaha Motopark. Firma Motopark sídlí v Moravskoslezském kraji a kromě e-shopu má i kamennou prodejnu, v níž si můžete vyzkoušet, jak vám sedí kombinéza či přilba. Navíc vám zde vždy poradí. 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner