Motocross není pro každého, ale o to více je zajímavý

Motocross není pro každého, ale o to více je zajímavý

Hledáte sport, který vás bude bavit a který vás zároveň bude naplňovat adrenalinem? Existuje mnoho sportů, které jsou synonymem pro napětí a nebezpečí, a nachází se stále více lidí, kteří přesně takové sporty chtějí vykonávat a kteří je vyhledávají. Pokud k milovníkům adrenalinu patříte právě vy, co to zkusit s motocrossem? Sice se nejedná o sport, který je pro každého, ale o to víc je zajímavý.

Jedná se o druh motocyklového sportu, kdy se jezdí na uzavřených terénních tratích. Motocykly pro motocross jsou speciálně konstruovány pro jízdu v terénu. Samotný adrenalinový sport se dělí do několika výkonových kategorií. Konkrétně se jedná o tři výkonové kategorie, a sice kategorie MX1, MX2 a MX3.

Od motocrossu jako takového je odvozeno mnoho dalších sportů, a to například Freestyle Motocross či například ATV/Qaud Motocross. Za odvozený sport se považují i sportovní čtyřkolky.

Zůstaňme však u klasického motocrossu v podobě, v jaké ho známe. Dnes je motocross velice, velice oblíbený, i když se nejedná o sport, jenž je pro každého. Bohužel se nejedná o levný sport, kromě samotné motorky se musí investovat do potřebného příslušenství.

Co je třeba zakoupit?

Stejně jako pro jízdu na běžné motorce, tak i pro jízdu na motokrosové motorce potřebujete speciální oblečení, jež zahrnuje kalhoty na motocross či bundu případně mikinu. Nesmíme opomenout pevné a kvalitní motokrosové boty a chrániče. Nejdůležitější je samozřejmě přilba, ostatně důležité jsou i jiné chrániče v podobě chráničů ramen či chráničů páteře.

Jelikož přilba na motocross je krapet jiná než běžná přilba na motorku, je třeba mít i motokrosové brýle, které zabrání vpádu nevítaného hosta do očí.

Kde vše potřebné koupím?

Ještě donedávna neexistoval obchod, kde by se vše zakoupilo na jednom místě. Naštěstí nyní existuje e-shop Motonero.cz, kde se nachází vše, co mohou jezdci motocrossu (či milovníci motorek) potřebovat.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner