Moje zkušenosti se školou smyku – kurzem bezpečné jízdy

Moje zkušenosti se školou smyku – kurzem bezpečné jízdy

Minulý rok jsem si udělal radost a splnil svůj sen. Díky velmi dobré investici jsem si mohl dovolit nové Audi  s dvěma sty koňmi pod kapotou. Pro mne opravdu žihadlo. Možná namítnete, že takový výkon již dnes není nijak výjimečný. Dlouhá léta jsem ale provozoval  Škodu Octavii, takže výkonnostní rozdíl zde byl v řádu sta procent! Rozhodl jsem se tedy, že se s novým autem naučím jezdit v zimě a v dešti, abych si ho nerozbil. Koupil jsem si poukaz na školu smyku v Sosnové. Nakonec jsem musel konstatovat, že tento kurz bezpečné jízdy by měl absolvovat každý, kdo jezdí častěji a nechce bourat.

Kurz bezpečné jízdy začíná teoretickou přípravou

Všechno začalo přednáškou, kde jsem se dozvěděli teorii, jak jezdit za stižených podmínek. Na školení  bylo hodně mužů, ale přišly i ženy, které se chtěly naučit jezdit bezpečně.  Vše probíhalo v moderně zařízené učebně pod dohledem zkušených instruktorů, ale já jsem se už těšil na praktickou část! Po obědě a kávičce se "šlo na věc".

Škola smyku Sosnová

Škola smyku Sosnová

Na polygonu začala ta pravá sranda

Druhá  část, praktická škola smyku probíhá na speciálně upraveném povrchu, který dokonale zastupuje ledovou plochu. Každý z účastníků dostal od instruktorů vysílačku, pomocí které dostáváte v průběhu jízdy pokyny přímo do vozu.

Na polygonu si vyzkoušíte brzdné dráhy svého vozu na suché, částečné mokré a úplně mokré vozovce. Nakonec si zkusíte jízdu ve slalomu a samozřejmě zvládnutí vozu ve smyku.

V případě ohrožení musí být reakce rychlé

Škola smyku vám dá jedinečnou možnost vyzkoušet si vaše reakce a chování vozu v krizových situacích. Bohužel v těchto okamžicích nemáme čas přemýšlet, jestli brzdit a jak přesně točit volantem. Díky odborným instrukcím profesionálů a možnosti si vše bezpečně vyzkoušet si vytváříme návyky, které nám přecházejí do krve. Jen díky tomu pak dokážeme provést v případě nebezpečí manévr správně.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner