Milují řízení, a tak si postavili vlastní závodní okruhy

Milují řízení, a tak si postavili vlastní závodní okruhy

Když si chcete užít parádní svezení, sednete do auta a vyrazíte na nejbližší klikaté okresky. Jistě, takto to přece milovníci dynamické jízdy dělají. Jezdí po okreskách… Ale najdou se i tací, kteří nikam jezdit nemusí, protože mají vlastní závodní okruh na zahradě. Ano, čtete dobře. A tím máme na mysli skutečné závodiště, nikoliv neupravený terén vhodný tak akorát pro jízdu traktůrkem.

Psal se rok 1996 a Dean Willis na dálnici opakovaně nerespektoval dopravní značení. Nechal se unést a za rychlou jízdu přišel o řidičský průkaz. Většinu lidí by taková událost zchladila, ale Dean není jako většina. Multimilionář a bývalý ředitel Coca Cola Amatil v Austrálii se řízení rychlých vozů rozhodně nechtěl vzdát, a tak situaci vyřešil po svém. Zahradu přebudoval na 3 míle (cca 5 km) dlouhá závodní okruh se 22 zatáčkami. A protože zde naplatí žádná pravidla (vyjma těch, které si stanovil sám Willis), o řidičák nepřijde.

tgear.cz_azznacky_cz_01

Okruh Deana Willise je natolik propracovaný, že si získal uznání i ze strany profesionálních závodníků. Vyzkoušeli si ho například závodník Formule 1 Jack Brabham, „létající skot“ Sir Jackie Stewart a motocyklová špička Casey Stoner. Podle Wayna Gardnera jde o nejlepší trať (po japonské Suzuce).

Dean Willis není zdaleka jediný majitel závodního okruhu na vlastní zahradě. Dalším je bývalý bankéř Alan Wilzig. Ten si po prodeji firmy (za 726 mil. USD) u svého 150 let starého domu v koloniálním stylu postavil o něco skromnější, ale neméně zábavné závodiště. Svými sporťáky si užívá jízdu na necelých dvou kilometrech tratě s 9 zatáčkami.

tgear.cz_azznacky_cz_02

Inspirovali jsme vás? Pokud máte nějaké ty miliony bokem, postavte si na zahradě okruh. Značky vám dodá třeba firma AZznačky, která zajišťuje prodej a pronájem dopravního značení i realizaci značení vodorovného.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner