Mercedes SLS Roadster

Mercedes SLS Roadster


SLS bez střechy - Tohle auto posouvá hranice na level 11.

Supersporty nejsou jen o rychlosti a přitažlivosti, že? Například nikdo nemá nic proti M5 nebo E63 AMG jen kvůli tomu, že nejsou až tak rychlé. Dokonce jsou k dostání v normálních obchodech. Ale to není to nejpodstatnější. To, co dovoluje superautům patřit do tohoto elitního klubu, je totiž to, že dokáží nabídnout něco "navíc", něco, na co se bude jednou pamatovat. Vynikající pocit z jízdy, řev motoru, nebo samozdřejmě, vítr cuchající vaše vlasy.

To je to, proč milujeme SLS AMG Roadster. Navíc poté, co nastavíte hodně citlivá nastavení, se klidně vsadíme, že nenajdete žádný rozdíl v rychlosti jak na rovince, tak i na trati v porovnání s jeho bratrem, jehož dveře se otevírají nahoru. Jenže pánové od Mercedesu tvrdí, že vás přesvědčí, že je o ligu rychlejší.

Atmosferický V8 motor o výkonu 560 kW zrychluje stejně jako standardní SLS. Auto skvěle akceleruje, o čemž vás přesvědčí vaše slezina omotávající se kolem páteře a pokud ani to není dost, se střechou dole můžete slyšet skvělý zvuk výfuku. Je to kanón, produkující vynikající zvuk, který rozechvěje zvony, rozvibruje šavle a znásobí vaši radost a senzační pocit z rychlosti.

Když máte střechu dole, v kabině to pochopitelně vane, ale nijak drasticky. Nejsou tu žádné poryvy jako u čtyř sedadlových kabrioletů. Sedadla jsou vyhřívaná a pro fanoušky "plachtění" tu vane teplý vzduch na jejich krky pomoci ofuků z opěradel. Ale je toho celkem dost, co vás může zaujmout na řízení. A není to právě to, co je to pro nás nejdůležitější?

Ovšem je tu jedna nevýhoda. Se zataženou střechou při dešti je kabina tichá a izolující. Ale ovládání a řízení, ať už se střechou nahoře nebo dole, za deště nebo normálního počasí, vám připomíná kdo je řidičem. Zkrátka je to náležité monstrum ze staré školy jezdící bokem a dokonce vám nepomůže ani systém ESP, který s autem docela hodně kroutí. Verze Roadster stojí téměř 5 000 000Kč. Ale to je maličký rozdíl v porovnání se vstupenkou do světa SLS.

Roadster činí SLS živějším, když jedete po rovince a to všechno je dobře. Ale mnohem důležitější je to, že vzniká nový level 11, i přesto že vy do něj nepatříte

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner