Mercedes-Benz SLK200

Mercedes-Benz SLK200


Pro automobilové nadšence se může zdát, že 135Kw a 184 koní, je dost málo, ale slibuji vám a to zaručeně, že dokáže rozpoutat peklo. Řídící vlastnosti, jsou podle mého názoru geniální a pro člověka do 25 let je dostačující. Na silnici dobře drží a náhradní díly se také snadno shání.

Motor V6, 184 koní, zadní náhon, z nuly na sto za 5,6 sekundy, průměrná spotřeba 8 litrů a pořizovací cena ojetiny 120 tisíc. To vše jsou vlastnosti, které vám zaručí mnoho a mnoho úžasných chvil plné zábavy. Co určitě stojí za podtrhnutí, je zvuk té V6ky. Může se vám zdát pošetilé, že se vracím k „zesnulé“ 200, protože si na ní dnes kvůli jejímu stáří málokdo vzpomene, ale podle mého názoru stojí za vzpomínku, už jen kvůli té odvaze, kterou oplývá.

Mezi další plus se počítá pevná sklápěcí střecha, což u stejných ročníků neuvidíte. Příklad je tomu BMW Z4. Karosérie sice vypadá jako mužská taška do sprchy a to nekecám, ale mně se líbí jak interiér, tak celý vůz.

Vlastní automatickou klimatizaci, pohodlná kožená sedadla, pěknou řadící páku a samozřejmě i rádio. Za zmínku určitě stojí i budíky, které jsou velice zvláštní a to svým tvarem. Bohužel se pod ně nepodepsal Mercedes, ale Alfa Romeo. V některých vozech tohoto typu, ke svému překvapení, najdete i zabudovanou satelitní navigaci.

Nemohu opomenout mnoho čudlíků, které jsou doslova k ničemu, ale to tak u těchto starších typů bývá. Je to ve znamení čím více, tím lépe. Účel je ale neznám. Tak jako tak, je to skvělé auto a mohu vřele doporučit. Je levné a na svou dobu poskytuje hodně luxusu.

Pokud si tedy chcete dopřát sportovní vůz, který se dá využít i pro každodenní jízdu a je vám mezi 18 a 25 lety, tak je to stylové auto přímo pro vás..

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner