Mercedes-Benz E63 Biturbo AMG

Mercedes-Benz E63 Biturbo AMG


Mercedes-Benz ohlásil třetí model jeho 63kové řady AMG. Dostane motor o 5,5 litru s dvojitým turbem přeplňovaným V8.

Ale že 5,5 litrový V8, který jsme prvně mohli zhlédnout v S63 AMG a poté v CLS63 AMG, dostane větší výkon a to z 518 koní na 525 koní jsme nečekali. Z 0 na 100 km/h se dostane za 4.2 sekundy, ale jen pokud máte AMG, bez doplňku AMG se dostanete na 100 km/h za 4,3 sekundy. Maximální rychlost museli omezit a zastavuje se tedy na 248 km/h.

E třída AMG nyní používá MCT sedmi rychlostní jednotku, která využívá mokrý start-up namísto konvekčního měniče točivého momentu. Jako další zde najdete kontrolu trakce, 56mm nad zemí zvýšený nárazník, nezávislé odpružení kol a elektricky řízený systém tlumení. Všechny tyto vychytávky jsou elektromechanické a záleží jen na Vás a na režimu, který si nastavíte.

Nové zde také najdete kola z lehkých slitin a některé interiérové kousky. Výroba se spustí v září tohoto roku a ceny se mají začít pohybovat na 2,5 miliónu korun. Mějte ale na paměti, že poměrně ve stejnou dobu vyjde i nové BMW M5.

O něm se nám zatím podařilo získat jen velmi strohé informace. Motor dostane 4,4 litrový, též dvojitým turbem přeplňovaný V8 a též sedmi stupňovou převodovku, ale maximálka se zastaví na 304 km/h.

Kterému z nich dáte svůj hlas?Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner