Mercedes-Benz C63 AMG

Mercedes-Benz C63 AMG


Toto je nový Mercedes-Benz C63 AMG. Ano, nový.

A aby se ujistili, že nová germánská střela zapadne do rodiny, upravili celý předek, inspirovaný SL-63, nové přední a zadní AMG nárazníky, hliníková karoserie s upravenou kapotou motoru, nová světla a zadní difuzor kompletně dotváří nový vzhled.

Nová C63 také dostala z SL63 sedmirychlostní AMG sportovní převodovku, která využívá na rozdíl od převodu točivého momentu, mokrý start přes spojku, díky čemuž je Méďa více efektivní, svižný a má okamžitou odezvu.

Přichází se čtyřmi módy –„C“ pro efektivitu, „S“, „S+“ a „M“, u kterých si můžete nastavit řazení a vyšší otáčky. Také přichází s funkcí „Závodního startu“ spolu s dvojitým vyšlápnutím spojky.

Motor V8 s obsahem 6.2 litrů a s 457 koňmi je beze změny, ale máte možnost využít nabídku AMG Performance, u kterého se výkon zvýší na 487 koní. Kované písty, spojovací táhla a odlehčená kliková hřídel – to všechno, co bylo původně z V8 SLS – je teď o 3 kilogramy lehčí, a tak dochází ke snížení setrvačnosti. Laicky řečeno, teď můžete na semaforech rychleji vyděsit děti a psy, protože ho snadněji a rychleji dostanete do otáček.

Zrychlení 0 – 100 Km/h dosáhne sedan za 4,4 vteřiny a kombi za 4,6 vteřiny.

AMG také vylepšila jízdní komfort, kvůli kterému původně Top Gear remcal, a to tak, že vyměnili pérování a tlumiče. Čerpadlo posilovače řízení, je také nové a pomáhá snižovat spotřebu paliva. Uvnitř najdeme nový 3D TFT displej, nový volant, hliníkovou hlavu na řadící páce a obložení z tmavého hliníku.

Na ostrovy dorazí někdy na přelomu června a července 2011 a i když ceny v Británii ještě nebyly potvrzeny, v Mercedesu nám řekli, že bude stát kolem 55 000 liber, neboli 1 594 256 korun. Pořád ještě chcete M3?

zdroj: Mercedes-Benz C63 AMG

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner