Mercedes-Benz C63 AMG Coupe

Mercedes-Benz C63 AMG Coupe


Nové C63 AMG nedostalo nový 5.5 litrový twin turbo V8, namísto toho firma AMG zvýšila objem motoru na 6.2 litru a není přeplňovaný. Co bylo důvodem? V8ka s turby, by se pod malou kapotou kupé necítila příliš dobře. Toť vše, co potřebujete vědět o tom, jak AMG přemýšlí.

Ekologičtí bojovníci, jsou smutni z méně účinného motoru, ale my ne. A to hned ze dvou důvodů. První, nepřeplňovaná V8 je jedna z nejlepších pohonných jednotek na zemi, zaslouží si žít déle. Druhý, AMG už dlouho zná kouzlo, jak nacpat do menších aut pořádné motory, a poměr je tak nevyvážený: 6 208 cm3, 451 koní (336 KW) zaklíněné v něčem, co není moc delší než 5ti-dveřový Ford Focus. To není auto, ale tříštivý granát.

Bože a jak je dobré. C63 kupé řve jako čerstvě ocejchovaný John Prescott. Kola točící se s bezstarostnou bezohledností dávají najevo, co je správné na přebytečném výkonu a pohonu zadních kol.

Oslnivě a rychlé. Jednoduše překonává 100 km/h za 4.4 sekundy, to jest rychlejší než akcelerující král – Audi RS5, a C63 to dělá takovým způsobem, že si říkáte proč se vůbec ti výrobci obtěžují s věcmi, jako pohon na všechna kola, nebo snad jemností vozu. Tam, kde RS5 drží své stádo na uzdě, aby vás udržela na trati, AMG to vše nechá na vás. Víte kde je motor, víte odkud výkon pochází – pokud skončíte v příkopu, byla to jen vaše chyba.

Může to ve vás vzbuzovat dojem, že řídit C63 musí být jako řídit děsivou bestii. Ale není to tak. Ve skutečnosti vyvolává radost a je jemné jako grizzly nadopovaný sedativy. Kráčí bez rozruchu s překvapivě vyhovující ovladatelností. Ale pak převodovku přepnete do ostřejšího nastavení – C63 má sedmi-rychlostní, s mokrou spojkou - a z vaší pravé nohy se stane pravé plutonium, AMG se stane bezohledným, ocasem mávajícím cvokem a neobyčejně kontrolovatelnou driftovací hračkou.

Takže C63 bychom si zvolili na každý den raději, než RS5. Ale co BMW M3 kupé? BMW je známé výbornou ovladatelností a především má o 37 koní (27 KW) více, jak Mercedes. Tušíme, že bude na trati o zlomek sekundy rychlejší, ale C63 vám vykouzlí větší úsměv každý den. Vypadá skvěle, s rozšířenými předními blantíky, svalnatou kapotou a karbonovým rtem na masce.

Dokonalý? Ne tak docela. AMG se chystá udělat „výkonový balíček“, který navýší výkon až na 480 koní (357 KW). Neumíme si představit, co dál chtějí udělat s touto krásnou a živoucí věcí. Všechny pozdravy AMG, kde příliš mnoho není nikdy dost.

Co se nám líbí: Tohle auto, a chceme ho hned.
Nelíbí se nám: Každo-týdenní nakupování zadních gum
Názor: Úžasnost sama. Gumy-hltající, benzínem trestající mistrovské dílo
Výkon: 0-100 km/h za 4.4s, max 250 km/h, spotřeba 10,l/100km
Technická specifikace: náhon na zadní nápravu, 6,2 litrový V8, 451 koní, točivý moment 600 Nm, 1730 kilogramů, 280 g/km CO2
Tohle chtějte: diferenciál s omezenou svorností - 45 347 Kč
Tomuto se vyhněte: dřevěné obložení v barvě hnědého popele - 7 674 Kč

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner