Máte strach usednout za volant? Přečtěte si, jako ho překonat!

Máte strach usednout za volant? Přečtěte si, jako ho překonat!

Řidičský průkaz máte, ale patříte spíše mezi sváteční řidiče? Pokud jste delší dobu neřídili a chystáte návrat za volant, měli byste si zopakovat základní pravidla silničního provozu a seznámit se s případnými změnami. Zpočátku na sedadle spolujezdce a poté se přihlaste do autoškoly na pár kondičních jízd. Instruktoři se s vámi zaměří na největší nedostatky a pomohou vám je vypilovat bez ohledu na to, zda máte potíže se složitými křižovatkami nebo ovládáním vozidla.

Hlavní je zůstat v klidu

Pražská autoškola KING potvrdila, že zájemců o kondiční jízdy průběžně přibývá. Většinou jde o dlouholeté neřidiče, kteří mají strach z příliš dynamického provozu a chaosu. Podle psychologů je důležitý klid a rozvaha. Pro tuto specifickou skupinu řidičů je cíl jasný – dostat se bezpečně do cíle a zbytečně nehazardovat.

tgear.cz_autoskolaking_cz_01

Do autoškoly se hlásí i lidé po sedmdesátce

Pražská autoškola vítá řidiče všech věkových skupin. Instruktoři konejší starší zájemce tím, že určitě nebudou nejstarší. Čas od času se v řadách žáků objeví i lidé starší 70 let. Jedním z důvodů je smrt partnera, který po celou dobu řídil. Řidičské průkazy sice mají, ale usednout za volant se bojí.

Držitelé řidičského oprávnění, kteří během života řídili jen minimálně, či dokonce vůbec, by měli kurz absolvovat znovu v plném rozsahu. Obavy však nejsou na místě, a to ani v případě neprávem podceňované skupiny starších řidiček. Právě ty totiž jezdí mnohem bezpečnější než nejrizikovější skupina – muži mladšího věku. Ženy respektují rady instruktorů, jsou vnímavé a ohleduplné k ostatním účastníkům provozu.

tgear.cz_autoskolaking_cz_02

Jak vybrat autoškolu?

Klíčový je i výběr správné autoškoly, ve které absolvujete kondiční jízdy. Spíše než na cenu hleďte na kvalitu výuky a stav vozového parku. Zároveň platí, že trénink ve větším městě dá víc než jízdy po okreskách.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner