Lexus IS200d

Lexus IS200d
Zrevidovaný čtyři-válcový motor, který najdeme v Lexus IS220d, přidá na výkonu o 27 koní a 60Nm točivého momentu, ten nyní zkrášluje Lexus IS200d. Jasný a nezastavitelný krok vpřed, by nám mohl dát ještě víc.

Lexus nám řekl, že 'vyčistili motor', a že tento nový 2,2-litrový dieselák, je více zaměřený na ekonomiku než výkon. Ano, je úspornější než dříve a produkuje méně emisí CO2. Ale je také pomalejší.

Nový motor má nové vstřikování paliva a turbodmychadlo Gubbins. Na všem tvrdě pracovali, a z 0 na 100 km/h je pomalejší než jeho předchůdce a to rovných 10,2 sekundy. Odpružení je také poměrně vysoko oproti předchůdci, takže na dálnici si přijdete jako na vodě a neustále se snažíte udržet tempo a ani nepředjíždět.

Propracování, je přirozeně top, i když jízda je lehce horší. S F-Sport čalouněním, epesním spoilerem, sportovními sedadly, sportovním volantem, hliníkovými pedály a při pohledu na 18 palcová litá kola skoro šilháte, protože nevíte kam se máte dívat. Všechno je to prostě krása.

Ale i hezký Lexus IS není nejlepší. Někteří soupeři jsou ještě lepší v otázce hospodárnosti a výkonu. Takové BMW 318d M Sport je levnější, rychlejší a úspornější.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner