Lexus GS3 odhalen

Lexus GS3 odhalen


Pokud patříte mezi petrosexuály, existuje velká pravděpodobnost, že nový Lexus GS nijak nesužuje vaše automobilové nadšení. A to pravděpodobně proto, že není moc proslulý svou řídící dynamikou, kterou oceňují ti, kteří rádi, umm…řídí.

Ale máme pro vás dobrou zprávu! Byli jsme ujištěni, že nový Lexus – který byl stejně jako Cadillac Ciel odhalen v Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii – bude mít řízení skvělé. A krátký pobyt TopGear.com s tímhle vývojovým křížencem, rozhodně povzbudil naše naděje.

Stejně jako nová záludná slupka, super pevný podvozek, rychle řadící převodovka a libozvučný tón výfuku, čímž se ukončuje typická nejistota G. Karosérie byla vylepšena několika extra svary, přední část byla rozšířena o 40mm a opatřena odlehčenými aluminiovými výběžky. Nový pomocný rám v zadní části vozu má velmi okázalou a souvislejší strukturu, která zvětšila otisk zadních pneumatik o 50mm.

To je všechno opravdu dobré, ale není ten jeho vzhled trošku... vanilkový? Hlavně, když jej porovnáte s konceptem LF-Gh. Ale díky masivní variantě F-Sport, která se má brzy objevit, je zde jistá naděje.

Co se týká motoru, ve velké Británii se bude prodávat s plně hybridním GS450h, spolu s GS250, který je čistě na benzínový pohon, zatímco Američani budou mít k dispozici GS350 (na obrázku).

Vevnitř je to byznys třída jako obvykle, přestože průvod tlačítek, které byste od Lexusu očekávali, nahradil ovladač podobný myši. To však neznamená, že by byly technologie ošizeny – standardně je zde osmipalcový centrální displej (k dostání k v 12.3 palcové verzi), okázalý kontrolní systém klimatizace S-Flow (dokáže rozpoznat, jestli sedí někdo na zadním sedadle, takže sám vyřeší, kam nasměrovat proud vzduchu) a spoustu LED.

Také na seznamu volitelných možností je pár pěkných věciček – radarový posilovač řízení s automatickými brzdami, kamera s nočním viděním, duchapřítomný displej, monitor slepých míst, varovný systém pro parkování v úzkých prostorách a 835 wattový audio systém Mark Levinson, se 17-ti reproduktory a 7.1 Surround Sound.

Ale je vylepšená dynamika řízení, spolu se seznamem drahých vylepšení dost na to, aby vykompenzovala design?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner