Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo Stradale

Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo Stradale


Tohle je nejextrémnější Lamborghini Gallardo, jaké kdy bylo vyrobeno: je to Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo Stradale. A pokud jste si nevšimli, má zatraceně dlouhé jméno.

Nicméně vítejte ho opatrně. Tohle nové Lamborghini bylo inspirováno svými závodními bratry, kteří soutěžili na šampionátu The Blancpain Super Trofeo, v sérii složené pouze z Gallard.

Jako takové dostalo stejný, manuálně upravitelný zadní spoiler přímo ze závodní verze, byl navržen tak, aby umožňoval „dynamickou stabilitu během prudké a rychlé jízdy“ a rychle uvolnitelný kryt motoru. Oboje je vyrobeno z uhlíkových vláken – oblíbeného materiálu v Lamborghini. Celková váha spadla na 1340 Kg, což je na úrovni Superleggera a o nějakých 70kg lehčí než „standardní“ LP560-4.

Motor zůstal netknut – 562 koňový desetiválec o obsahu 5.2 litru – ten posílá ty koně a 540Nm točivého momentu přes robotizovanou sekvenční šestistupňovou převodovku na všechna čtyři kola, všechno se to zakončeno „silným módem“, který umožňuje ty nudné pevné starty s otáčkoměrem na 5000 „s minimálním prokluzem pneumatik“. Nějaký prokluz tam ale pravděpodobně bude.

Fakta o výkonu jsou následující: z nuly na sto za 3.4 vteřiny, z nuly na dvě stě za 13.8 vteřiny a maximální rychlost je jen ostudných 322km/h, což je skoro stejné jako u Super-E1.

Můžete si také navolit uhlíkovo-keramické brzdové disky, vnitřní výztužný trubkový rám. Nebo také satelitní navigaci a funkce bluetooth, pak už můžete zvolat „pojďme do závodní restaurace“.

Na Stradale také najdeme nový lak, pojmenovaný „Rosso Mars“, který oslavujje Italskost Lamborghini (šedá a bílá barva je také dostupná), odlehčená bytelná kola, která šetří na váze 13kg a barvu interiéru ladící s barvou laku.

Alcantara (druh látkových vláken) je umístěna na přístrojové desce, na čalounění sedadel a opěradlech hlavy, zatímco dveřní panely, kryt středového panelu a střed závodní sedačky jsou z karbonového vlákna. A pokud váš hlad ještě není uspokojen, Lamborghini přidá pěkný rámeček od ruční brzdy, nižší ráfek volantu a kliky na dveřích pokryté látkou.

Vše co opravdu potřebujete k dokončení svého závoďáku je helma, pak už můžete strašit a tvořit mraky za vaší zádí...

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner