Lamborghini Aventador ‘Super Veloce’

Lamborghini Aventador ‘Super Veloce’


Pojďme se předem obléknout do soudních talárů a jasně si říci: Toto není oficiální Aventador Super Veloce. Tyto obrazy nejsou dílem Lamborghini.

Fotografie jsou dílem TopGear – nebo přesněji, dílem našeho photoshop mistra Dougieho Wooda. Za tohle ho sice právní oddělení Lamborghini bude nenávidět, ale prozatím mu říkejme monumentálně přebuzený standardní Aventador o 690 koních.

Naše myšlenky směřovali k názoru, že Aventador - dlouho očekávaná náhrada za Lamboghini Murcielago - není pro velký V12 Lambo dosti naštvaný, špičatý a prostě se dostatečně nezlobí.

Lamborghini za svou hvězdnou historii výroby, představilo za lehkého mumlání 'Super Veloce', speciální edici svých V12 superaut – 1995 Diablo SV se sportovním spoilerem, který dost často připravil o hlavu nízko letící orli a 2009 Murcielago SV…

Dovolujeme si navrhnout pár předpovědí. Za prvé, Aventador SV (pokud bude), bude trvat mnoho let, než přijde na trh. Za druhé, bude pekelně rychlé. Za třetí, bude pekelně drahé.

První Murcielago, které vyšlo v roce 2001, bylo o síle pouhých 571 koní a náklady činili 4,8 miliónu korun. SV verze, byla mnohem živější – 670 koní a náklady činili 7,4 miliónu korun.

Takže s použitím zázračné matematiky, můžeme spekulovat, že Aventador SV – náš fiktivně vyrobený stroj snů – by vyprodukoval 789 koní a náklady by činili rovných 11 miliónů korun.

Je to samozřejmně pouhá spekulace a nepodložené zvěsti. Ale když už máme spekulativní náladu, měli by se na Aventadoru SV provádět nějaké změny? Dělové věže? Palivo úsporné kryty kol? Cokoliv? Máme ještě spoustu let na vymyšlení nové verze, tak se nestyďte a podělte se s nimi v komentářích….

Další novinky, o které se s vámi podělí James May, se dozvíte v novém čísle TopGear magazínu, který vychází 18. května.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner