Kvalitu zimních pneumatik nepodceňujte

Kvalitu zimních pneumatik nepodceňujte

Nejenom technický stav vozidla, ale také kvalita pneumatik může rozhodovat o tom, zda do našeho cíle skutečně dojedeme bezpečně. Zvláště v období zimy je vhodné dbát na to, aby na našem voze byly nasazeny pneu zimní. Ty jsou dnes k dostání téměř ve všech velikostech. A to od těch nejmenších, až po offroad pneumatiky, které jsou vhodné pro SUV vozidla. Samozřejmě na trhu je i široká škála jednotlivých výrobců, a to od těch světově známých a prověřených, po neznámé čínské, kteří však bojují hlavně cenou. Ideální ukázkou toho, jaká pneumatika je skutečně kvalitní, mohou být nezávislé testy, které pořádá řada autoklubů po celé Evropě.

V čem se zimní pneu liší?

Je to hned několik vlastností, které začínají samotnou směsí, která je měkčí. Dále je to ale samotný dezén, jeho hloubka, nebo také použití lamel. To vše může ovlivnit naši jízdu, a to například v těchto směrech:

  • Snížíme brzdnou dráhu
  • Zlepšíme ovladatelnost vozu
  • Zlepšíme záběr vozu
  • Vůz lépe, drží na kluzkém podkladu

To vše jsou samozřejmě vlastnosti, které jsou během zimy naprosto klíčové a které není radno podceňovat. I proto jsou zimní pneumatiky nejenom doporučovány, ale jsou také s jistými omezeními nařízeny zákonem. I to dává samozřejmě za pravdu právě tvrzení, že se nejenom na sněhu a ledu, ale v zimě jako takové chovají lépe a bezpečněji.

Minimalizujte riziko nehody

Kromě pneumatik ale může bezpečnost jízdy ovlivnit i vaše obezřetnost, nebo řidičské zkušenosti. I přesto se ale může stát nehoda, která však může být v konečném důsledku pouze drobnějšího rázu. Následná oprava tak nemusí být drahá, a to jak pro menší rozsah prací, tak i proto, že lze objednat levné autodíly, a to v dnešní době na jakýkoliv typ vozu. Proto i pokud se nehoda dotkne i vás, není třeba bát se toho, že by vás cena opravy nutně zruinovala.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner