Kupte si tu nejlepší kameru do auta

Kupte si tu nejlepší kameru do auta

Na silnicích je v dnešní době stále nebezpečněji. Rychlá auta a hustý provoz zapříčiňují víc a víc dopravních nehod. Jak se ale chránit? Zkuste si do auta nainstalovat kameru, protože právě policie potvrzuje, že kamery do auta mohou při různých potížích pomoci.

Takhle ne

Kamera do auta má mnoho výhod a může vám posloužit při řešení různých přestupků i nehod. Jsou však i situace, kdy to s kamerou jako důkazem může být problematické. Obecně je možné použít jako důkaz vše, co nebylo získáno v rozporu se zákonem. Toto vždy posuzuje před soudem soudkyně nebo soudce, kteří mají věc na starost. Pozor si musíte dávat při cestě do zahraničí. Záznamová zařízení jsou zakázána například v Portugalsku a Rakousku. V žádné ze zemí EU nesmí být kamera v autě umístěna v zorném poli řidiče. Důležité je rovněž myslet na problematiku osobních údajů. Jestliže máte záznam pro vlastní potřebu, není to problém. Ten nastává, pokud máte na videu další účastníky. Takový záznam se pak nesmí objevit nikde na veřejnosti.

Kamera do auta Truecam-A75

Kamera do auta Truecam-A75

Myslete na více věcí

Kamery do auta zažívají v posledních několika letech velký boom a není se čemu divit. Při jejich výběru musíte však myslet hned na několik věcí, abyste koupili to nejlepší. Nerozhoduje pouze cena, stejně důležité jsou také rozlišení, kapacita paměti, úhel záběru, frekvence snímání a výdrž baterie. 

  1. Rozlišení

Čím větší rozlišení, tím lepší. Dělíme ho do třech základních kategorií:

  • HD
  • FullHD
  • Super FullHD – poskytuje nejkvalitnější záběry.
  1. Kapacita paměti

Vybírat můžete z celé řady paměťových karet:

  • SD, micro SD
  • SDHD, micro SDHD
  • micro SDXC

Kamery v autě nahrávají záznam ve smyčce, a pokud se paměť zaplní, automaticky se začnou přemazávat nejstaršími záběry.

  1. Úhel záběru

Širší úhel vám logicky poskytne lepší perspektivu a uvidíte více událostí. Ale příliš vysoký pozorovací úhel už snižuje kvalitu detailu záběru. 

  1. Frekvence snímání a výdrž baterie

Frekvence snímání se měří v tzv. fps (frame per second), což je počet snímků, které je schopné kamera zpracovat za 1 sekundu. Čím vyšší toto číslo je, tím lepší budete mít záběr.

Kamery do auta jsou napájeny autobaterií, takže při běžné jízdě baterii nepotřebujete. Pokud chcete točit i místa nehody nebo ji nechávat zapnutou na parkovišti, pak se poohlédněte po kameře s vestavěným akumulátorem. Baterie obvykle vydrží 1 – 2 hodiny.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner