Kolik stojí auto na operativní leasing?

Kolik stojí auto na operativní leasing?

Operativní leasing je v poslední době hodně často skloňovaným tématem. Možná i vy už přemýšlíte, že byste si pořídili nového plechového mazlíčka na leasing, ale zatím zvažujete, zda by se vám takové rozhodnutí finančně vyplatilo. Pojďme se proto podívat na pár konkrétních čísel.

Pro začátek si shrňme, co je vlastně operativní leasing. Dalo by se říct, že jde o formu dlouhodobého pronájmu. Vyberete si auto, uzavřete smlouvu třeba na dva či tři roky a vůz používáte. Po skončení doby uvedené ve smlouvě ho vrátíte a můžete si uzavřít novou smlouvu na jiné auto. A takhle to funguje stále dokola.

Finanční výhoda č. 1: Nepotřebujete počáteční kapitál

Každý by se jistě rád vozil v novém autě. Nehledě na to, že nové vozy jsou plné nejmodernějších technologií, které zaručují vysoké bezpečí vám i vašim blízkým. Málokdo však může jen tak utratit stovky tisíc. Auto navíc ztrácí značnou část své hodnoty už ve chvíli, kdy s ním vyjedete z prodejny. S operativním leasingem vás nic takového trápit nemusí. Počáteční kapitál mít nemusíte a že auto ztrácí hodnotu, vás vůbec nemusí štvát. Vy ho totiž prodávat nebudete.

Finanční výhoda č. 2: Vyberete si auto, na které aktuálně máte

S operativním leasingem se nevážete na dlouhou dobu. To znamená, že aktuálně si klidně můžete vzít Volkswagen Golf na operativní leasing na 4 roky za necelých 9000 korun měsíčně, a kdyby se náhodou v budoucnu vaše finanční situace zhoršila, sáhnete třeba po levnější Fabii. Naopak, jestli vás povýší, nic vám nebrání si příští smlouvu uzavřít na luxusnější auto.

Finanční výhoda č. 3: Zas až tak drahé ty měsíční splátky nejsou

Chtěli byste starou dobrou prověřenou oktávku, ale děsí vás, že Škoda Octavia na operativní leasing stojí osm tisíc měsíčně? Spočítejte si, kolik by vás stálo auto, které byste si koupili. Rozpočítejte jeho počáteční hodnotu na počet let (a poté měsíců), kdy byste jej vlastnili. Připočtěte si náklady na povinné ručení, občasné opravy apod. V ceně operativního leasingu bývá spousta služeb, jež byste museli platit.

Zní vám teď operativní leasing zajímavě i z hlediska financí? Fajn, zkuste prozkoumat ceny operativního leasingu třeba u pražského prodejce Auto Podbabská.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner