Kdo stojí za nenávistnou kampaní proti Top Gearu?

Kdo stojí za nenávistnou kampaní proti Top Gearu?

Tak už jen necelé tři týdny a všichni budeme mít jasno v tom, zda bude nový Top Gear stát za to. Zda bude mít své fandy, nebo bude zavrhnut. Většina fanoušků si v tuto chvíli spíše myslí, že nový Top Gear v čele s Chrisem Evansem bude o ničem, a velice oblíbený motoristický pořad stanice BBC bude vlastně u konce. Možná že k tomu přispívají i negativní informace ze zákulisí, které poukazují na spory mezi moderátory i na špatnou pracovní morálku Chrise Evanse.

Pomluvy?

Chris Evans se v rozhovoru pro britský měsíčník GQ k celé situaci vyjádřil a uvedl, že všechny tyto informace jsou pouze nenávistnou a negativní kampaní, za kterou stojí impérium Ruperta Murdocha. Rupert Murdoch vlastní titulky jako je Sunday Times, a právě tyto noviny ve většině případů píší první negativní informace okolo Top Gearu. Proč právě Murdoch chce očernit Top Gear? Za vším může stát politika, protože Rupert Murdoch je příznivcem Konzervativců, BBC má pak blízko k Labouristické straně. To by pak možná smysl dávalo, protože pro BBC by nezájem o pořad znamenal problém, který by rovněž oslabil i politického protivníka. To vše jsou ale pouze spekulace.

nataceni_top_gearu

Chris Evans při natáčení nové série Top gearu

Podle Chrise je Jeremy jeho hrdina

Podle Chrise Evanse za celou kampaní nestojí ani Murdoch a ani Jeremy Clarkson, který píše do Sunday Times sloupky. Evans se naopak vyjádřil, že Jeremy je pro něj

„jeden z mých hrdinů. Je zábavný. Byl skvělý v Top Gearu a miluji jeho sloupky. Souhlasím s tím, že je tak trochu fanatik, ale beru věci takové, jaké jsou, pokud je mám rád. A on je zábavný. Zpochybňuje řadu věcí velmi dobře. Říká se, že pokud dokážete něco komplikovaného vysvětlit šestiletému dítěti, pak víte, o čem mluvíte. A já jsem to jeho šestileté dítě.“

ChrisEvansJeremyClarkson

Chris Evans má Jeremyho Clarksona rád

Evans také uvedl, že nedokáže pochopit, proč Jeremyho vyhodili z BBC a natáčení pořadu pouze kvůli jedné facce. Přesně se k tomu vyjádřil takto:

„Je fascinující, že musel odejít kvůli tomu, co udělal, pokud si uvědomíte, co předtím dokázal. Pokud se podíváte na skandály Top Gearu z posledních pěti šest let, pak je bizarní, že byl odejit kvůli hádce ohledně večeře, když zde předtím byla řada mezinárodních incidentů.“

Jeremy se vyjádřil o svém vyhazovu ve svém sloupku již dříve. Uvedl v něm, že byl lidem v BBC trnem v oku, možná i proto, že podporuje Konzervativce, i když Jeremyho Clarksona opravdu nelze nazvat politicky angažovaným.

Brzy se uvidí

Jak to tedy doopravdy je? Jsou negativní informace o problémech při natáčení Top Gearu jen pomluva, nebo se jedná o pravdu?  Těžko říci. Nejlepší asi bude počkat až 22. května odstartuje na BBC Two první epizoda 23. sezóny Top Gearu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner