Kdo je nový jezdec pro testování vozů na Eboladrome?

Kdo je nový jezdec pro testování vozů na Eboladrome?

Ve 2 epizodě 2 sezóny The Grand Tour nám Jeremy Clarkson představil nového závodního jezdce, který nahradil Mika Skinnera pro testování vozů na Eboladrome. V show nese název "The Driver".

Ale kdo je náš nový "The Driver" v reálném životě?

Řeč je o dámě jménem Abbie Eaton, která má za sebou ve věku pouhých 26 let řadu prvenství a je jednou z nejúspěšnějších závodních jezdkyň ve Velké Británii. Abigail "Abbie" Eaton se narodila 2. ledna 1992 v East Riding of Yorkshire, v Anglii. Pokud zrovna nezávodí, je Abbie kvalifikovaná závodní instruktorka a trenérka.

Abbie žije v Northamptonu v Anglii spolu se svými zvířecími mazlíčky. Její otec Paul Eaton je také závodníkem a Abbie zdědila jeho nadání po něm. Motoristické závody začala ve věku pouhých deseti let a brzy překonala rekordy v různých závodních řadách. Jako závodní jezdkyně rychle postoupila do Minimaxu a pak do Junior Max, která se soustředila na sérii Super 1. V roce 2007 Abbie dokončila svou první sezónu závodních vozů v SAXMAX a účastnila se mistrovství na různých tratích po celém Velké Británii. V roce 2009 Abbie řídila závodní vůz Vauxhall Corsa SRi-R a vyhrála šampionát třídy B. Celkově se zde umístila na druhé pozici. V roce 2011 závodila s vozem Mazda MX-5 Cup. Po těžké sezoně, které chybělo několik kol kvůli nedostatku rozpočtu, se Abbie podařilo dosáhnout jedenácti prvenství a získala třetí nejvyšší kvalifikaci. Abbie se zúčastnila v roce 2012 několika závodů v poháru Mazda MX-5, ale z rodinných důvodů závody nedokončila.

Mazda MX-5 Supercup

V roce 2013 závodila Abbie v posledních třech závodech Mazda MX-5 SuperCup, kde opět bodovala. V roce 2014 se naposledy vrátila do britského šampionátu Supercup Mazda MX-5 v britském závodním a sportovním autě (BRSCC). Navzdory problémům s automobily opět stanula na stupních vítězů.

GT Cup

Abbie vstoupila do GT Racing prostřednictvím šampionátu GT Cup ve Velké Británii. Závody BMW E46 M3 GTR provozuje společnost Geoff Steel Racing. Abbie zde dosáhla jednoho vítězství, tří nejrychlejších kol a osmkrát stála na stupních vítězů.

Blancpain GT

V roce 2017 byla Abbie nabídnuta jízda pro sérii Blancpain GT 2017 v Ferrari 488 GT3, který provozoval AF Corse. Za volantem se střídala spolu s Alexem Demirdjianen a Davidem Rizzem. Ve svém speciálním vozidle GT3 a poprvé na okruhu Autodromo Nazionale Monza v Itálii závodila s dalšími 52 vozy. Tým vyhrál třídu amatérů a celkově se umístil na 27. místě.

Jejím úkolem v GT je testování aut, která se zde objeví. A proč si vybrali právě ji?

 „Byla prostě nejrychlejší a nejlepší“

sdělil James May.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner