Kde najít nejlevnější povinné ručení a čeho si při jeho zřizování všímat

Kde najít nejlevnější povinné ručení a čeho si při jeho zřizování všímat

Povinné ručení má svá jasná pravidla vyplývající ze zákona. Najít výhodné povinné ručení není zase tak složité, musíte se však orientovat alespoň v základních principech, které jsou s povinným ručením spojené. 

Čím je ovlivněna cena?

Cena pojistného se liší a je ovlivněna několika parametry, jako jsou druh vozidla a jeho objem, výkon motoru, k čemu vozidlo využíváte i v kterém roce bylo vyrobeno. Dále je konečná cena určena také tím, zda jste fyzická nebo právnická osoba či podnikatel, kolik máte let a kde je vaše trvalé bydliště. Cena se mění, i pokud vlastníte řidičský průkaz delší čas a za tuto dobu jste neměl žádnou nehodu, popřípadě zda ano a kolikrát. I na toto je dobré myslet při hledání povinného ručení.

Na co si dát pozor

Než jakoukoliv smlouvu podepíšete, musíte si důkladně přečíst rozsah pojištění, a to zejména rozsah asistenční služby. Hlavně se seznamte s tím, co vám pojišťovna hradí v rámci asistenční služby a co už hrazeno není. Pozor si dejte, pokud je ve smlouvě zmínka o spoluúčasti a jestliže ano, věnujte jí pozornost. A to i v případě, že se svým autem jezdíte často do zahraničí. Mnoho pojišťoven spoluúčast ve smlouvách nemá, ale i tak se nějaké stále najdou.

Využijte slev a bonusů

U povinného ručení máte slevu za to, když si ho předplatíte na delší dobu. Nejlevněji pojištění získáte při zaplacení na rok dopředu. Mnoho lidí se domnívá, že pokud budou mít smlouvu u stejné pojišťovny mnoho let, získávají tím slevy ve formě bonusu (pokud nebourají). Málo kdo ví, že tato sleva je dána zákonem a dostanou ji automaticky u každé pojišťovny. Každému motoristovi je totiž načítána do centrální databáze bonusu. Neznamená to, že pokud změníte pojišťovnu, o tuto slevu přicházíte.

Pokud vám podmínky vašeho povinného ručení nevyhovují, pak je čas ji změnit. Výhodou posledních let je fakt, že si můžete pojištění sjednat online přes internet v klidu vašeho domova. A to nabízí například povinné ručení od AXA .

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner