Karoq, nebo Kodiaq? Co mají česká SUV společného a v čem se liší?

Karoq, nebo Kodiaq? Co mají česká SUV společného a v čem se liší?

V nabídce značky Škoda nyní najdete dva modely třídy SUV. Větší se nazývá Kodiaq, menší Karoq a na první pohled jde o velmi podobná auta. Po bližším přezkoumání však dojdete k závěru, že jsou v mnoha směrech výrazně odlišná. Liší se především zpracováním interiéru a výbavou.

Je zjevné, že automobilka cílí na dvě odlišné skupiny klientů. Nová Škoda Karoq je jasnou volbou pro příznivce kompaktních SUV, zatímco Kodiaq zaujme o něco náročnější zákazníky, kteří sice nechtějí Škodu Superb, ale přesto touží po dostatečně reprezentativním voze. Tomu odpovídají i ceny základních modelů. Za nejlevnější Škodu Karoq zaplatíte 530 tisíc korun, za Škodu Kodiaq o 172 tisíc korun více. Bližší informace viz aktuální ceník Škody KAROQ / KODIAQ.

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq

Oba modely mají velmi podobnou přední část, ale Kodiaq přesto působí o trochu honosnějším dojmem. Vzhled je však samozřejmě do značné míry otázkou osobního vkusu. Někomu mohou naopak imponovat proporce modelu Karoq. Uvnitř však jasně vede právě Kodiaq - nabízí více prostoru, a to především v zadní části vozu. Navíc se v něm pohodlně sveze až sedm lidí, zatímco nová Škoda Karoq je „pouze“ pětimístná.

Jinak jsou interiéry obou automobilů téměř identické. Škoda používá stejně materiály a rozdíly jsou patrné pouze v detailech. Například v rámci multimediálního systému v Kodiaqu má řidič k dispozici praktický 3D pohled, díky kterému může snadněji zaparkovat. Ocení to především začátečníci a méně zkušení řidiči. Majitelé Karoqu si musí vystačit se zadní parkovací kamerou.

Škoda Karoq má také v interiéru pár levnějších detailů. Některé prvky pak zcela chybí - například přihrádka pro dva deštníky, tlačítko pro sklopení zadních sedaček a průvlak na lyže.

Škoda Karoq

Škoda Karoq

Z testů vyplynulo, že se dražší Kodiaq ve verzi 4×4 chlubí i o něco lepší převodovkou, klidnějším podvozkem a vyspělejší zadní víceprvkovou nápravou. Při jízdě se hodně podobá Škodě Superb, ale protože je těžší a má vyšší těžiště, nejezdí tak dobře.

Stále se nemůžete rozhodnout? Nejlépe uděláte, když si zamluvíte testovací jízdu u některého z autorizovaných dealerů a oba vozy vyzkoušíte na vlastní kůži. Informace najdete na www.auto-poly.cz.

Tip na závěr: Podívejte se na srovnání obou modelů přímo od „testerů“ ze Škodovky:

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner