Jezděte stylovým autem!

Jezděte stylovým autem!

Před padesáti a více lety se auta dělala úplně jinak než dnes. Bylo jich produkováno mnohem méně, takže se mohl klást mnohem větší důraz na odlišnost a propracovaný design jednotlivých vozů. Z některých jsou dodnes legendy. Jezdit uvnitř takových strojů byl zkrátka požitek, jaký už dnes zažijete jen v opravdu luxusních značkách. Pořiďte si veterána a poznejte, jak opojný byl pocit jízdy krátce po a před druhou světovou válkou.

Podle čeho vybírat?

Určitě se ptáte, kde sehnat dostatečně zachovalý kus, který se nerozpadne po pár kilometrech. Prodej veteránů je specifická záležitost a nevěnuje se jí příliš mnoho společností. Celkově se při výběru zaměřte na několik základních kritérií. Auto veterán by neměl být v první řadě podezřele levný. Nabízí-li někdo vůz pod sto tisíc, patrně s ním bude nějaký problém. Ceny kvalitních veteránů začínají na dvě stě padesáti tisících a mohou se šplhat do mnohem závratnějších částek. Zde však máte téměř jistotu, že je vše v pořádku. Dále si také najděte oblíbenou značku automobilu. Každému se líbí jiný typ, někdo má raději Cadillac, jiný Mercedes. Každá značka je hodně specifická, tudíž se nebojte si i přečíst něco o její historii, ať jste co nejlépe informovaní. Nebojte se i ptát zkušenějších, poskytnou vám spoustu cenných postřehů, podle nichž se následně při výběru můžete řídit.

veterani_prodej

Kde ho sehnat?

Prodej veteránů v České republice zprostředkovává firma Classic Cars Bohemia. U ní najdete pestrý výběr veteránů, ze kterých si každý vybere. Zároveň umožňuje auto i prodat, pokud se naopak chcete nějakého starého auta zbavit, obraťte se na ni. Musí však být v opravdu dobrém stavu. Už se také těšíte, až si vezmete kožené rukavičky a sednete za volant legendárních modelů slavných značek? Stačí si správně vybrat a brzy se tento sen může stát skutečností.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner