Jeremymu Clarksonovi hrozí až tři roky vězení

Jeremymu Clarksonovi hrozí až tři roky vězení

Natáčení posledního vánočního speciálu Top Gearu bude mít zřejmě peprnou dohru. Trojice odvolacích soudů totiž otevřela případ, a to ne kvůli urážce válečných veteránů.

Ještě předtím, než začala média rozpitvávat onu kauza, která připravila Jeremyho Clarksona o job, postaral se Jezza o jiný skandál. I když musíme uznat, že v něm figuroval celkem nevinně. Možná si vzpomenete na loňský incident, který se odehrál v Argentině, a při kterém se musela slavná trojice schovat před rozzuřeným davem pod postel hotelového pokoje. Právě místní lid popudila registrační značka na Jeremyho Porsche 928 GT, jež až moc připomínala válku o Falklandy. Při té se střetly britské a argentinské vojsko a Jihoameričané prohráli. Místní veteráni si proto mysleli, že je moderátor přijel provokovat. Rozvášněný dav dokonce celému štábu Top Gearu vyhrožoval smrtí, a to i potom co byla registrační značka H982 FKL vyměněna za H1 VAE. Nakonec museli všichni odcestovat, a to tak rychle, že nestihli vánoční speciál ani dotočit. Auta zůstala na místě a krátce poté došlo k oné fackovací kauze.

A proč hrozí Clarksonovi vězení? Důvodem je samozřejmě registrační značka, ale ne ta odkazující na válku o Falklandy, ale jde o tu náhradní. Výměnou značek totiž celé osazenstvo Top Gearu spáchalo zločin podle paragrafu 289 argentinského zákona, podle kterého je zakázáno měnit či falzifikovat čísla registrovaného objektu. Právě za tuto výměnu hrozí Jezzovi i vedoucím pracovníkům BBC šest měsíců až tři roky ve vězení.

Z právního hlediska to lze pochopit, ovšem logiku to postrádá, protože argentinské úřady hodlají potrestat štáb bývalého Top Gearu za to, že se chtěli chránit před rozzuřeným davem ve chvíli, kdy jejich policie selhala. Takže pokud by původní značka na Porsche zůstala, Jeremy Clarkson by byl sice možná mrtvý, ale zákon by neporušil a odvolací soudci by byli klidní.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner