Jeremy Clarkson si vzal na mušku Superb – nudná a bez duše

Jeremy Clarkson si vzal na mušku Superb – nudná a bez duše

U Jeremy Clarksona jsme si všichni zvykli, že na nikom, a ani na ničem nenechá nit suchou. Tentokrát se pustil ve svém sloupku Sunday Times do českého automobilu. Napsal:

„Dnes čelím doposud největší výzvě, protože mám napsat 1200 slov o dieslové Škodě Superb, která má světlomety, volant a několik sedadel – a to je vše.“

Jeho reakce je změnou o 180o , protože Jeremy s Richardem a Jamesem doteď auto respektovali. Yetiho v roce 2011 dokonce podrobili testu s vrtulníkem a hasičskou jednotkou, a vychválili ho jako praktický automobil.

Škoda? Ne Volkswagen  

Limuzínu Superb označil Clarkson v Sunday Times jako levnější, i když větší verzi Volkswagen Passat. Jejich řidiče pak nazval takzvanými Geoffy. Podle něho jde o nespokojené maloměšťáky, kteří byli ze svého manažerského postavení vyštípáni čínskou konkurencí, která přivedla jejich firmu ke krachu. Dále uvedl:

jeremy-clarkson-reviews-the-volkswagen

Navíc to není ani Škoda, ale Volkswagen

„A Škoda to není, má to motor z Volkswagenu, převodovku z Volkswagenu i elektronky z Volkswagenu, a sestavili ho roboti z Volkswagenu.“

Jeremy si dělá srandu i z toho, že si můžete stáhnout data s auta do IPadu a tím sledovat údaje o řízení vozu v průběhu celého dne.

„Kdo by to chtěl dělat? Nikdo z řidičů škodovky, které jsem potkal, tím jsem si jistý.“

Podle Jezzy nemá Superb duši

„Škoda Superb kombi je pětihvězdičkové auto. Je krásně vyrobeno vybaveno vším, co bych od něj mohl rozumně očekávat. Vznětový motor je tichý a výkonný. Opravdu vypadá dobře a je prostorné. A přesto to pětihvězdičkové auto není, protože má asi tolik duše jako mrazák“

pokračuje Jeremy se svou kritikou. Pokud prý máte utratit tisíce liber za automobil, mělo by vás oslnit a současně i vyrazit dech. A to prý nové Superb podle Jezzy neumí.

wallpaper-superb-combi-1920x1080

Škoda Superb je podle Jezzy bez duše

Jeremy si myslí úplný opak než ostatní

Jeremy Clarkson v něm údajně ujel 300 km po dálnici M1 z Londýna do Leeds a cestou míjel mnoho řidičů v podobných autech, které nemají duši, jako je například Hyundai, Kia nebo Ford.

„Všechny auta měly stejný problém – byly průměrné.“

Jeremy řekl také proč, protože v minulosti podobné vozy dostávaly tři hvězdičky z pěti. „Dvě a půl hvězdičky se zkrátka dávají špatně.“ Současně dodal:

„ S tím je teď konec, od nynějška si tupá auta bez ohledu na svou užitnost nezaslouží víc jak hvězdičky dvě.“

Jeho hodnocení se tak stalo opakem mnoha naopak pochvalných recenzí na Škodu Superb kombi. Navíc bývalí moderátoři Top Gearu bývalý model Škodovky zařadili do testu luxusních limuzín a srovnávali jej z Mercedesem třídy S a vozem Rolls – Royce. To ovšem bylo ještě pod taktovkou BBC, takže možná bude Jeremy s příchodem Amazonu přitvrzovat.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner