Jeremy Clarkson si myslí o lidech, kteří si pořídí auto s manuálem, své

Jeremy Clarkson si myslí o lidech, kteří si pořídí auto s manuálem, své

Jeremy Clarkson se jednoho dne dostal do zácpy. Což by asi nebylo nic nenormálního, avšak začaly ho štvát auta s manuální převodovkou. A jak to u něho zvykem, hned svůj názor pustil do světa.

Svůj názor napsal v sloupku Sunday Times

Podle jeho sloupku v Sunday Times jsou motoristé, kteří si koupí auto s manuálem šílenci. „Proč by si kdokoliv dnes koupil auto s manuálem? Je to jako říct nechci televizi s dálkovým ovládáním, umím vstát a změnit program na přijímači',” píše Clarkson. Pro manuály prý existuje místo, např. na okruhu nebo na okresce v horách, ale v autě, které používáte každý den, je manuální převodovka „prostě otravná”, pokračuje ve svém sloupku Jeremy.

Podle něho jsou lidé, kteří si pořídí auto s manuálem přesně ti „kteří se rozhodnou nekoupit si pračku a prát své oblečení v nejbližší řece“. Přesně k tomuto poznatku došel, když stál v oné zácpě ve Volkswagenu Tiguan. Podstatný je ale fakt, že to auto používáte každý den, pak je podle něho nezbytné mít automat.

K tomuto tématu ještě dodává „Byla doba, kdy automaty žraly palivo, byly těžké a stály stejně jako dům. A také tu byla doba, kdy zde byly manuální převodovky s robotizovaným ovládáním a s pádly pod volantem, byly jankovité a neuměly vůz plynule rozjet. Jenže ta doba je pryč, dnešní robotizované převodovky jsou rychlé, snadno se používají a jsou příjemné.”

Tak to je Clarksonův názor, jestli s ním souhlasíte nebo ne, je jen na vás!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner