Je tu zbrusu nový V8 pro Bentley Continental

Je tu zbrusu nový V8 pro Bentley Continental

Bentley Continental V8
Nějaký čas už se to šuškalo, a nedávno Bentley skutečně potvrdilo, že má připravený nový dvojitě přeplňovaný 4.0 l osmiválcový motor pro jeho Continental GT a GTC modely a k vidění jsou na právě otevřeném detroitském autosalonu.

Nový osmiválec nabízí 500 koní a točivý moment 660 Nm, který prý bude cítit v jakýchkoliv otáčkách, speciálně od 1700 – 5000. Bentley dále vypočítává, že nové V8 v GT s 8mi-stupňovou převodovkou dosáhne stovky pod 5 sekund a maximální rychlost bude přesahovat 290 km/h !

Teď se možná divíte, proč Bentley použilo takhle malinký motor do něčeho, co vyžaduje šestilitr a výš. Před nějakým časem se totiž Bentley zavázalo k tomu, že vytvoří nový motor, který bude mít velkou výkonnost a zároveň bude mít i nízké emise CO2. Měli byste s tím dokázat ujet přes 800 km na jednu nádrž. Nejspíš jen na velmi rovné cestě na půl plynu či z kopce.

Kompletní technická data budou zveřejněna sice až tento měsíc, ale prý se můžeme těšit na vyspělý sytém, který při pomalejší jízdě dokáže vypnout 4 válce, dále na přímé vstřikovaní, nízké tření, rekuperaci energie prostřednictvím dobíjecího systému a chytré balení turba.

Poznávacími znameními V8 modelů jsou červený lak se znaky 'B', 20ti palcové ráfky, černá lesklá mřížka a chromované koncovky výfuků.

Šéf Bentley, Wolfgang Dürheimer, prohlásil: „Nový V8 bude mít všechnu radostnou sílu, drama a výkon, který byste očekávali od V8 motoru pohánějícího slavná Bentley křídla, obsahujíc náš charakteristický točivý moment.“

Je se tedy na co těšit.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner