Je libo výkonnější Scalu? RS to ale není…

Je libo výkonnější Scalu? RS to ale není…

Příznivci sportovně laděných škodovek se nemohou dočkat, až mladoboleslavská automobilka představí „ostrou“ Škodu Scalu RS. Ale stane se tak vůbec? Management nic takového nepotvrdil a vše ostatní jsou jen spekulace internetových diskutérů. Pokud se vám přesto představa výkonnějšího hatchbacku líbí, můžete si nechat upravit standardní verzi. Několik úpravců již představilo vyladěné sériové modely.

K prvním tunerům, kterým se zalíbila Škoda Auto Scala, patří německý úpravce DTE-Systems. Cíli na majitele tří variant benzinových motorizací a nezapomněla ani na majitele jednoho typu naftového motoru. Nabízí „plug&play“ box s názvem PowerControl – a jak už napovídá samotný název, nejde o nic jiného než o zařízení, které po připojení motoru dodá na výkonu.

tgear.cz_auto-poly_cz_01

Jistě vás zajímají konkrétní čísla. Základnímu 1.0 TSI přidá k základním 95 koním dalších 23 plnokrevníků a 35 Nm točivého momentu. Pokud krabičku připojíte k výkonnějšímu litrovému benziňáku, nabudíte ho o 22 koní a 35 Nm točivého momentu.

Ještě o něco zajímavější je kombinace s motorem 1.5  TSI, který posílí o 29 koní a 58 Nm točivého momentu. Lehké zklamání však čeká na majitele dieselové scaly s motorem 1.6 TDI. Té PowerControl přidá zdaleka nejméně výkonu – jen 19 koní a 40 Nm točivého momentu.

Výhodou krabičky PowerControl však není pouze navýšení výkonu. Stejně dobře dokáže snížit spotřebu. Stačí si vybrat některý ze tří jízdních režimů prostřednictvím tlačítek přímo na zařízení. Případně přes speciální appku v chytrém mobilním telefonu (ta je ovšem za příplatek).

tgear.cz_auto-poly_cz_02

DTE-Systems zároveň nabízí i další speciální zařízení – PedalBox, které zlepšuje odezvu plynu. Majitelé Scaly s motorem 1.5 TSI se mohou těšit na cca 10% zlepšení akcelerace z 0 na 100 km/h. Za kolik se hatch na stovku dostane, si spočítejte sami. Jen napovíme, že sériová „jedna pětka té es íčko“ ji dává za slušných 8.2 sekundy.

Zda vábení vyššího výkonu podlehnete, nebo počkáte, jestli nakonec Škoda neuvede na trh verzi RS, je samozřejmě na vašem uvážení. Jen připomínáme, že instalací takového zařízení můžete ztratit záruku. A vzhledem k tomu, že Škoda Scala cena není úplně zanedbatelná, raději si svůj záměr rozmyslete.

Aktuální informace a novinky související nejen s modelem Scala můžete sledovat na webu autorizovaného prodejce na www.auto-poly.cz.

Zdroj: automobilesreview.com.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner