James May o nízkoprofilových pneumatikách

James May o nízkoprofilových pneumatikách


V poslední době problémem kolem mladých žen, je, jak se zdá, škodlivý módní vliv. Stránku za stránkou v exkluzivních časopisech, pod očima kruhy a hladoví až do kómatu, jen aby měly kouzlo bezpohlavního dospívajícího androida. Od tohoto je jen krůček k poruchám trávení a ztrátě mladého života. Je to velmi vážná věc.

Nechci být pošetilý a všechno zlehčovat, ale vidím zde naprosto jiný problém a tentokrát estetický. Protože jsem celkem moderní a metrosexuál, v těchto dnech. Uvědomil jsem si, že ženy nemusí nutně vypadat tak, jak muži chtějí, aby vypadaly. Ale i tak, jak se lesbička narodí do mužského těla. Nemohu se prostě přestat zajímat o tyto věci.

Nikdy jsem nejevil skutečný zájem o vyhublé ženy, protože nevypadají moc přátelsky a ještě ke všemu dobře. Vypadají jako židle, které jsme měli ve školních dílnách a jsou zhruba i tak silné. Dávám přednost ženám, podle nichž je ta „definice“ víte jako ty, které vypadají jako by už byly sestaveny správně.

Zajímalo by mě, jestli to bylo lepší začátkem šedesátých let, kdy mnoho přemrštěných a kyprých modelů bylo v módě. Možná, že by tehdy byly stížnosti na ženy po dvacítce přejídajících se dorty, aby zvýšily své zásoby na dobu hladomoru. Jaké šťastné dny to musely být.

Každopádně – pneumatiky. Netvrdím, že je to přímo související téma, ale přesto svým způsobem je. Před několika dny, jsem se díval na nepatrně upraveného Nissana sedícího na pneumatikách asi tak jako modelka na loktu a prostě mě to vůbec nepřitahovalo. Vůbec to nevypadalo, že by vás to pomyšlení mohlo v noci zahřát.

A pak v Americe, před několika týdny, jsme viděli s Jeremym nového Dodge Chargera s pneumatikami, ze kterých nám bylo celou noc na zvracení, byly skutečně odpudivé. Myslím tím, že kola vypadala celkem pozitivně, ale celek byl hrozný.

Něco takového se děje několik let a myslím si, že je čas abychom volali „dost“. Některé pneumatiky jsou dnes tak tenké, že je těžké říct, co vlastně jsou. Je to ve skutečnosti móda, protože úzkoprofilové pneumatiky nemají žádný přínos mimo závodní dráhu. Dělají auto tvrdším, jen aby se vám nepohodlně řídilo, tak to asi vás pak přejde. Myslím, že se to může stát, a já doufám, že ano.

Stejně jako další osoby mám rád takové gumy, ale mám je rád z hlediska vzdálenosti mezi pneumatikou a ráfkem spíše než šířku kola. Auto, které má na sobě slušné množství gumy, není pod vlivem pomíjivých trendů. Je to auto, které vypadá pohodlně a odpouští. Vypadá to, že budu jako sendvič se slaninou, až budu starý.

Vezměte si Rolls-Royce Phantom. Teď je to vůz, který neviděl příliš mnoho změn a to právem. Dříve když toto auto vyjelo z továrny, tak chlapík z továrny strávil dlouhou dobu vysvětlováním, proč vztah mezi velikostí kol a velikostí pneumatik není důležitý pro pohodlný pokrok – což o tom konec konců Phantom je – ale ve skutečnosti se usídlil z podstatných náležitostí v oku pozorovatele.

Myslím, že měl v tomhle pravdu. Vidím Phantoma a chci vylézt na jeho palubu. Když vidím AMG Mercedes na úzkých ráfcích, tak si pomyslím, že bych raději šel do hospody a pak se možná díval na válečný film.

V poslední době se to děje i ve světě motocyklů. Podívejte se na Harley Davidson Sportster, je to motocykl, který tu byl v každé době, ale nikdy mi nebyl moc blízký. Proč? Protože jsem objevil 48. model, který má menší kola a větší pneumatiky a jako výsledek to vypadá nádherně. Mladíci v Americe volali po staré škole a já bych je nazval víc než jen hrstkou a to je výsledek.

Znamená štíhlost a to je v posledním tažení. Tloušťka, to je budoucnost a slušná hloubka gumy je možnost jak se tam dostat. Vím, že je tu další problém s obezitou, ale co je to přesně? Nezapomínejme, že společnost nenabízí žádné větší privilegium než dostat trochu toho tuku.

Tak si pěkně naservírovat slušnou hloubku bočnic a připomenout si jaké máme neskutečné štěstí. Nejste v tom ještě semnou? Tak se podívejte na obrázek Hayrley Davidson Sportster čtyřicet osm. Podívejte se na ty botky na tom děcku. Tak Co?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner