Jaký je nový Renault Megane?

Jaký je nový Renault Megane?

Nový Renault Megane se objevil na trhu na začátku roku 2016 a hned zpočátku bylo jasné, že bude muset o přízeň zákazníků tvrdě bojovat. Vypadá to ale, že je velmi dobře připraven. Ve své třídě proti němu stojí již tradičně velikáni jako Volkswagen Golg, Opel Astra a Ford Focus. Zapomenout však nesmíme také na Peugeot 308 a Mazdu 3.

Nový Renault Megane

Nový Renault Megane

Francouzi však nenechali nic náhodě. Svědčí o tom také poměrně dlouhý vývoj této poslední verze. Předchozí model byl takovou šedou myší. Poctivě odváděl svou práci, ale ničím nevyčníval.  Jeho čtvrtá generace však přichází s velmi zajímavým designem, bohatou výbavou a několika úspornými motory. Z výše uvedeného je patrné, že Renault rozhodně nemíří na nižší třídu, ale spíše na movitější zákazníky.

S výbavou a designem nového Renaultu Megane budete spokojeni

Renault na výbavě rozhodně  nešetřil. Najdeme zde téměř všechny vymoženosti, které známe z modelů Talisman a Espace. Mluvíme například o jízdních asistentech, měkčených plastech a dotekovém LCD.

Interiér je velmi pohodlný a vybaveností šahá do vyšší třídy

Interiér je velmi pohodlný a vybaveností šahá do vyšší třídy

Exteriér Megane vypadá také velmi působivě. Designerům se povedlo lehce navázat na předchozí model, ale přitom přinést spoustu inovativních prvků. Ty dávají exteriéru typickou francouzskou eleganci. Nejvíce oceňujeme povedenou přední masku s vkusnými světlomety. Led pásky tvoří zajímavé "hokejky" a podobnou myšlenku najdeme také u zadních světlometů.

Více fotek modelu si můžete prohlédnout v galerii například zde http://www.rpz.cz/renault/nove-vozy/osobni-vozy/megane/novy-megane/

Motory jsou skvělé ve městě i na dálnici

Megane nabízí opravdu širokou paletu motorizací. Vybírat můžete z pěti benzínových motorů a pěti naftových. Pokud vás u automobilu zajímá především ekonomická stránka provozu, bude pro vás jistou volbou diesel s výkonem 66 kW. Výkony vás sice nijak neoslní, ale průměrnou spotřebou 3,7 litru vytřete všem zrak. Milovníkům ostřejší jízdy nabídne Renault verzi GT s automatickou převodovou a motorem se 151 kW. Z nuly na stovku akceleruje za krásných 7,1 vteřiny. Spotřeba také není nijak hrozná. Jezdit budete v průměru za šest litrů.

Nový Megane se nám líbí. Přináší za přijatelnou cenu pořádnou porci pohodlí a luxusu. V Praze si jej můžete na testovací jízdě vyzkoušet například u Renault Retail Group CZ -  http://www.rpz.cz

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner