Jaký je nový Citroën C4 Cactus

Jaký je nový Citroën C4 Cactus

První vozidlo značky Citroën, model Type A, spatřilo světlo světa již v roce 1919, kdy opustilo továrnu ve Francii. Tímto osudným rokem byla započata výroba vozů se znakem dvojité střechy ve velkém. Že jde o unikátní automobily, je známo už od roku 1922, kdy model Autochenille B2 přejel poušť Sahara. Jako úplně první.

Citroën napříč světem

V současné době se vozy značky Citroën vyrábí prakticky po celém světě. K evropským centrům se řadí kromě domovské Francie i Itálie, Španělsko, Portugalsko, Slovensko a Česká republika, konkrétně Kolín. Mimo nezůstává ani Brazílie, Argentina a Čína.

Představme si z desítek jedinečných modelů značky Citroën ten, který je vyráběn od roku 2014, získal druhé místo v soutěži o Evropské auto roku, a letos přichází na trh v novém kabátě.

Citroën C4 Cactus

Požadujete-li od auta naprostou spolehlivost, komfort, bezpečí, ale i reprezentativní vzhled a spoustu maličkostí, které vám i spolucestujícím zpříjemní jízdu, pak vězte, že Citroën C4 Cactus tohle všechno splňuje.

Originální hatchback

Novinkami v exteriéru jsou třeba nepřerušený pás oken, plovoucí střecha nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem. Robustní přední dvouúrovňová maska vzbuzuje respekt. Vybírat lze až z devíti barev karoserie a pěti druhy litých kol v různých odstínech.

Nový Citroën C4 Cactus je opravdu sexy

Nový Citroën C4 Cactus je opravdu sexy

Komfortní jízda za každé situace

Tajemstvím nesmírně pohodlné jízdy C4 Cactus je odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy. Spolu se sedadly Advanced Comfort pak tvoří ideální spojení zajišťující komfort pro všechny cestující.

Manuál i automat, benzín i nafta

Nový model C4 Cactus se mimo jiné vyznačuje širokou variabilitou. V nabídce najdete vozy s benzinovým motorem PureTech a dieselovými motory BlueHDi. Automatická převodovka vyniká v rychlosti řazení. Manuální převodovka umožňuje šestistupňové řazení.

Bezpečnost nade vše

Jednou z báječných vychytávek C4 Cactus je sledování bdělosti řidiče při jízdě již nad 65 km/hod. Dalším pomocníkem proti srážce s jiným vozem je automatické brzdění, které je aktivní již od 5 km/hod.

Nový Citroën C4 Cactus

Nový Citroën C4 Cactus

Testovací jízda vás přesvědčí

Jestliže stále nevěříte, že existuje auto, které si na první svezení jednoduše zamilujete, objednejte si u Autoschwab testovací jízdu. Připravte se ale na to, že v jiném se už nebudete chtít vozit.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner