Jaké sportovní moto pneu jsou opravdu nejlepší?

Jaké sportovní moto pneu jsou opravdu nejlepší?

Známý časopis Motorrad provedl rozsáhlý test sportovních moto pneu. Testováno bylo celkem 6 pneu v rozdílných povětrnostních podmínkách. Najeto bylo tisíce kilometrů v běžném provozu i na závodní dráze. Jaký typ si tentokrát odnesl prvenství?

Velký test moto pneu

Rozdíly u testovaných moto pneumatik nejsou příliš velké

To že je kvalita testovaných pneumatik na velmi vysoké úrovni ,dokazuje vyrovnanost výsledků.
Na první místě se umístily dvě pneu a o páté místo se podělily další dvě. Tento výsledek tak poukazuje na fakt, že koupí kterékoliv  z testovaných moto pneu nemůžete vysloveně "šlápnout vedle".

Test hodnotil obvyklé parametry - přilnavost, ovladatelnost, stabilitu, zpomalení, brzdnou dráhu, přesnost řízení, životnost, rychlost, chování při mezních situacích a  náchylnost k postavení motocyklu. Testování proběhlo na závodní okruhu, ale také na nové silnici.  Do celkového hodnocení se rovněž započítával stav pneu po najetí 4000 kilometrů.

Pirelli vede na závodním okruhu

Italská značka Pirelli se svou pneumatikou Pirelli Diablo Rosso Corsa doslova "rozdrtila" soupeře na závodním okruhu. Skvělých výkonů dosáhla ve všech testovaných kategoriích.  Doslova dech beroucí byly výsledky  ve stabilitě v zatáčkách, v rychlosti a přilnavosti. Krok s touto skvělou pneumatikou drželi už jen Metzeler a Continental. Italové prostě sportovní moto pneu umí.

Testy na nové silnici byly velmi vyrovnané

Na nové silnici testované pneu předvedly velmi vyrovnané výkony.  Vyrovnanost výsledků potvrzuje i fakt, že v testu chování v mezní situaci a stability si všechny značky odnesly shodné hodnocení. Pokud tedy jezdíte se svým motocyklem převážně po kvalitním asfaltu nových silnic, rozdíly mezi značkami nepoznáte.

Na mokré vozovce se u moto pneumatik láme chleba

Na mokrém povrchu se nejlépe "předvedla" pneumatika od Michelinu. Špatně si také nevedl Bridgestone S20 Evo a Dunlop Sportsmart 2. Tento test jistě výrazně zamíchal kartami. Pneu, která neprokáže své schopnosti na mokru, nemůže atakovat horní příčky testu.

Jak si pneu vedly v testech opotřebení?

V testech opotřebení opět kraloval Michelin.  Vzorek byl sjetý nejméně na obou nápravách. Velmi dobré výsledky podaly také pneu od Dunlopu a Metzeleru.

 A jaké byly tedy celkové výsledky?

1.-2. místo - Michelin Pilot Power 3

Michelin Pilot Power 3 j

Michelin Pilot Power 3

1.-2. místo - Metzeler Sportec M7 RR

Metzeler Sportec M7 RR

Metzeler Sportec M7 RR

 

 

3.místo - Bridgestone S20-Evo

Bridgestone S20 Evo

Bridgestone S20 Evo

4.místo - Dunlop Sportmax Sportsmart II

5.-6. místo - Continental Sport Attack 2

5.-6.místo - Pirelli Diablo Rosso Corsa

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner