Jaká je faceliftovaná Octavia RS? Je ještě rychlejší!

Jaká je faceliftovaná Octavia RS? Je ještě rychlejší!

Facelift stávající generace Octavie vyvolal poněkud rozporuplné reakce. Mnozí příznivci značky si na odvážně tvarovanou příď nemohou zvyknout, ale samozřejmě se najdou i tací, kterým se radikální proměna líbí. Časem si pravděpodobně zvykne každý a v případě nejnovější verze modelu RS nebude nic takového zapotřebí. Do nejrychlejší „ostré“ Octavie se zamilujete v momentě, kdy poprvé sešlápnete plynový pedál. Anebo ještě dříve?

Škoda Octavia RS se po faceliftu neliší jen designem. Pod kapotou je oproti nefaceliftovanému RS o 15 koní více. Model se prodává pod označením RS 245 a může se chlubit titulem nejrychlejší Octavie všech dob. Hranici sta kilometrů za hodinu pokoří a slušných 6,6 sekundy (verze kombi za 6,7 sekundy) a disponuje samosvorným diferenciálem. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

tgear.cz_motocars_cz_01

Tip: Máte spadeno na SUV? Druhá generace Yetiho se blíží!

Premiéra modelu se odehrála na 87. Mezinárodním autosalonu v Ženevě. Zájemci o nejrychlejší Octavii mají na výběr mezi verzemi liftback kombi. Jednou z nejvýraznějších změn je navýšení výkonu přeplňovaného benzinového čtyřválce 2,0 TSI na současných 180 kW. Rozsah točivého momentu 370 Nm se pohybuje od 1 600 do 4 400 otáček za minutu.

V nabídce jsou manuální šestistupňová převodovka a sedmistupňová dvouspojková převodovka. Ve srovnání s obyčejnou Octavií je nejnovější RS o 14 mm nižší a po faceliftu má o 38 mm rozkročenější kola. Díky diferenciálu s elektrohydraulicky ovládanou svorností je razantnější v zatáčkách.

tgear.cz_motocars_cz_02

Tip: O novinkách ze stáje Škoda pravidelně informuje také magazín MOTO&CARs.

K poznávacím prvkům Octavie RS patří i několik povedených detailů v černém lesklém laku – žebra masky chladiče, zrcátka a koncovky výfuku. V interiéru samozřejmě nechybí sportovní sedadla z Alcantary s integrovanými hlavovými opěrkami a zvýšenými bočnicemi. Povedená jsou i černá devatenáctipalcová sériová kola z lehkých slitin.

Faceliftovaná Octavia RS dělá své linii dobré jméno. Škoda doposud prodala přes 200 tisíc automobilů ve sportovním provedení, z nichž polovinu tvoří právě třetí generace Octavie.

Zdroj fotografií v článku: skoda-auto.com.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner