Jaká bude nové SUV Škoda Kodiak

Jaká bude nové SUV Škoda Kodiak

Mlado Boleslavská Škoda, autor mnoha úspěšných modelů - jmenujme například Superb nebo Yeti, ohlásila nové SUV. Nový model by měl přijít na trh na konci tohoto roku. Očekávaná novinka ponese jméno medvěda žijícího na ostrovech poblíž Aljašky.

Pokud se ptáte odkud pochází jméno Kodiaq, tak bylo inspirováno původními obyvateli ostrova Kodiak. Rozměry nové Škody by měly být 4,7 metru a dle fotek bez problémů pojme 7 lidí. Kolik se vleze do nové škodovky medvědů není známo.

Foto maskované Škody Kodiaq

Foto maskované Škody Kodiaq

Nové SUV by mělo stejné jako ostrovy Kodiak - drsné ale přesto fascinující. Takhle informovala o svém novém voze Škoda ve své tiskové správě. Uvidíme, jestli si dokáže poradit se všemi druhy terénu jako jeho medvědí jmenovec.

Proslýchá se, že nová Škoda Kodiaq by měla mít opravdu s medvědem hodně společného. Například unikátní stopu po pneumatikách, nezaměnitelný zvuk motoru a zřetelný pach z výfuku.

Kam vyšplhá cena nové škody Kodiak

Podle serveru autoforum.cz bychom se měli dočkat u nového modelu mnohem bohatší výbavy. Díky tomu by se pak Škoda měla poměřovat s modely jako například Audi Q5 nebo BMW X3. V ceníku bychom pak měli startovat s cenou okolo 650 tisíc. Ve vrcholné výbavě pak nepřekvapí cena šplhající až k 1,5milionu.

Video nové škody Kodiak zachycené před týdnem na Nordschleife

Foto nové Škody Kodiak

Fotky jsou směsicí vizualizací, fotografií konceptu ze Ženeny. Realitě nejblíže je ale video výše z testování na okruhu.

 

 

 

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner