Jaká bude KTM 1290 SuperAdventure?

Jaká bude KTM 1290 SuperAdventure?

Pokud patříte mezi fandy rakouského výrobce motocyklů KTM, jistě vám neunikly zvěsti o připravovaném novém modelu KTM 1290 SuperAdventure. KTM se zde zaměřila ještě více na cestovní komfort a bezpečnost posádky. Prim zde má hrát semi-aktivní podvozek s automatickým přizpůsobením odpružení. Systém bude sledovat stav vozovky a jízdní styl a dle toho nastavovat charakteristiky odpružení. Rakušané také slibují vyšší ochranu před deštěm a větrem.

Motor z KTM 1290 Super Duke

Mašinu bude pohánět již starý známý vidlicový dvouválec s objemem 1301 ccm, který se představil u KTM 1290 Super Duke. Výkon je však snížen na "pouhých" 160 koní.

KTM 1290 SuperAdventure

KTM 1290 SuperAdventure

Když už je řeč o velkém důrazu na bezpečnost, čekejte zde stabilizační systém MSC a asistent pro rozjezdy do kopce. Zatímco prvně jmenovaný kombinuje ABS systém s kontrolou trakce, druhý vám pomůže při rozjíždění  na nerovném povchu.

Pokud byla Adventura 1190 enduro 21.století, kam zařadit SuperAdventuru?

"Adventura" posadila laťku bezpečnosti opravdu hodně vysoko. Stabilizační systém Bosch byl na tomto motocyklu použit historicky poprvé. Co vlastně umí? Pokud se dostanete do nepředvídané situace, jste v náklonu a musíte náhle a prudce brzdit, o slovo se přihlásí systém MSC. V blízkosti předního světlometu je instalován systém měřící úhel náklonu stokrát za sekundu. Tato data spolu s informacemi o případném prokluzu kol se scházejí v řídící jednotce, která  poté vyhodnocuje situaci a řídí brzdnou sílu. Hlavním úkolem systému je tak předcházet pádům v extrémních situacích.

Prodávat se začne tento rok, nicméně KTM neprozradila kdy. Nezbývá nám než se těšit a hltat novinky. Pokud trpělivost není vaše doména, můžete se vypravit do KTM Autonova Brno, kde  si můžete prohlédnout nejen Super Duka, ale také předchůdce 1290tky Adventuru. Konec konců, proč si vlastně nezpříjemnit čekání koupí jejího staršího bratra?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner