Jak vybrat správnou vjezdovou bránu

Jak vybrat správnou vjezdovou bránu

V minulosti jsme pro naše čtenáře připravovali několik článků, které radily s výběrem vhodných garážových vrat. Dnes se podíváme na problematiku volby vjezdových bran. Představíme si nejpoužívanější typy - křídlové a posuvné brány se všemi výhodami a nevýhodami.

U vjezdových bran je důležitá nejen funkčnost, ale také vzhled

Při výběru vjezdové brány nezapomeňte na estetickou hodnotu. Pokud máte kolem pozemku kovový plot, vybírat budete nejspíše brány s kovovou nebo kovanou výplní. Volit můžete i z přírodních materiálů, jako je dřevo. Mnohdy dobře poslouží plastová výplň, která může imitovat dřevo. Barevnost vjezdové brány by měla souhlasit s barvou plotu, vstupní branky a v neposlední řadě s materiály fasády domu.

Pro každý typ pozemku a domu bude vhodný jiný typ brány. Vždy ale doporučujeme variantu s pohonem. Jedná se o velmi komfortní řešení, kdy nemusíte v nepříznivém počasí opouštět vozidlo.

Samonosné vjezdové brány

Tento typ brány je velmi oblíbený a rozšířený především tam, kde je garáž nebo parkovací stání bezprostředně za vjezdem. Využití tak najde na pozemcích se svažitým terénem, kde není možné použití brány s křídly. Samonostná brána se zasouvá podél plotu a nijak pak nepřekáží. Oceníte její vysokou spolehlivost.

Teleskopické brány

Teleskopické brány se zpravidla hodí tam, kde klasické samonosné brány kvůli nedostatku prostoru pro odsunutí nelze využít. Je potřeba ale pamatovat na technologické omezení maximální šířky vjezdu 7 metrů.

Křídlové brány

Brány s křídly patří mezi nejznámější typy bran. Jak je z výše uvedeného patrné, uplatnění najdou v místech s dostatkem prostoru k otevření a kde nás neomezuje charakter terénu. Setkat se můžeme jak s dvoukřídlými branami, tak s branami s jedním křídlem.

Vjezdové brány s kovanou výplní jsou velmi atraktivní

Vjezdové brány s kovanou výplní jsou velmi atraktivní

Dodavatele vybírejte s rozvahou

Ať už si vyberete jakýkoliv typ brány a materiálu výplně, dodavatele vždy vybírejte s rozvahou. Cena by neměla být jediným kritériem. Ohledy berte také na zkušenosti a reference dodavatelské firmy.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner